Błyszcząca forma domu jednorodzinnego od studia Mecanoo

Błyszcząca forma domu jednorodzinnego od studia Mecanoo

zdj. Mecanoo

Studio architektoniczne Mecanoo przedstawia projekt domu Villa BW, który stanie w w holenderskiej wiosce Schoorl. Projekt wyróżnia się niezwykłą elewacją pokrytą błyszczącymi płytkami w odcieniach zieleni i błękitu.

Villa BW ma charakterystyczny podwójnie zakrzywiony dach i okładzinę z dachówki, zaprojektowaną tak, aby dom o powierzchni 308 metrów kwadratowych niemal całkowicie mógł wtopić się w bogaty krajobraz wydm, lasów i polderów. Pokryte perłowym szkliwem, wykonane na zamówienie płytki, które pokrywają powierzchnię zewnętrzną domu, są utrzymane w odcieniach szarości, błękitu i zieleni, które wydają się zmieniać barwy wraz ze zmieniającym się światłem słonecznym.

zdj. Mecanoo

 

„Wybór kolorów jest zgodny z odcieniami otoczenia, co sprawia, że willa wydaje się wchłonięta przez zmieniający się teren. Krajobraz wydm i polderów w różnych porach roku został odzwierciedlony w spektrum kolorów projektu składającym się z pięciu odcieni szarości, zieleni i błękitu” – mówią o projekcie architekci.

zdj. Mecanoo

 

Na parterze domu znajduje się duży salon, jadalnia i kuchnia otwarta na ogród. Szklane drzwi prowadzą na schodkowy drewniany taras, który otacza północną część domu.  Podłogi i blaty z lastryko w łazience i kuchni są uzupełnione kafelkami, które pasują do okładziny na elewacji domu, dzięki czemu projekt wnętrza łączy się z projektem samej bryły architektonicznej.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.