BIG dla Mediolanu

BIG dla Mediolanu

CityWave, zdj. BIG

Oficjalnie rozpoczęły się prace nad budynkiem projektu Bjarke Ingels Group, który powstanie w mediolańskiej dzielnicy CityLife. Budowa zakończy etap przebudowy tej części Mediolanu, której celem było stworzenie  przyjaznego środowiska charakteryzującego się dążeniem do zrównoważonego rozwoju i lepszej jakości życia mieszkańców.

Jak podkreślają architekci, nowa struktura ma „stać się paradygmatem dla biur przyszłości, jako wynik pracy nad nową ideą miejsca pracy, która opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach projektowych, stawiających jakość życia w centrum zainteresowania projektanta”. Całość inwestycji zostanie podzielona na dwie części – wschodnią i zachodnią. 

CityWave, zdj. BIG

Budynek zachodni będzie składał się z dwóch kondygnacji podziemnych, niskiego parteru i dwudziestu jeden kondygnacji nadziemnych. Siedemnaście z nich zostanie wykorzystanych jako powierzchnie biurowe, pozostałe trzy jako luksusowa restauracja i sky bar. Na ostatniej, najwyższej, znajdą się pomieszczenia techniczne. Budynek wschodni zaś będzie niższy od zachodniego aż o dziesięć pięter. Na parterze i pierwszym piętrze budynku znajdzie się atrium z ogrodem zimowym i wspólnymi pomieszczeniami. Dwie części inwestycji połączy pochyły dach, na którego powierzchni zostaną umieszczone panele słoneczne.

CityWave, zdj. BIG

 

„Duży dach CityWave połączy dwa budynki łagodnym łukiem. Panele słoneczne zasilą miejsca pracy wewnątrz budynku [..]. Baldachim zaoferuje mieszkańcom Mediolanu zacienioną i osłoniętą przestrzeń miejską, w której rozwinie się życie i kultura tej tętniącej życiem części miasta” – mówi Bjarke Ingels.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.