BWDC Residential Tower. Luksusowa wieża mieszkalna

BWDC Residential Tower. Luksusowa wieża mieszkalna

BWDC Residential Tower, zdj. Foster + Partners

Studio Foster + Partners opublikowało projekt BWDC Residential Tower, luksusowego apartamentowca, który stanie w Manili na Filipinach. Nowa wieża łączy w sobie cechy charakterystyczne dla architektury miasta i elementy lokalnej tradycji.

Jak utrzymują twórcy projektu, BWDC Residential Tower „reaguje” na intensywne systemy pogodowe w regionach, łagodząc wysokie temperatury i wilgotność w najbliższym otoczeniu dzięki nowoczesnym systemom pasywnym. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie komfortowej atmosfery wewnątrz budynku nawet w tak trudnych warunkach pogodowych, które panują w Manili.

BWDC Residential Tower, zdj. Foster + Partners

 

„Chcieliśmy stworzyć luksusową wieżę mieszkalną z niezrównanymi wizualnymi i przestrzennymi nawiązaniami do roślinności Manili. Projekt rozbudowuje również przyległy do działki park, zapewniając miastu nowe miejsce publiczne. Wieżowiec mieszkalny BWDC został starannie zaprojektowany, aby łagodzić dyskomfort, które sprawiają wysokie temperatury i wilgotność, dzięki czemu zapewni przyjazne dla klimatu i komfortowe przestrzenie” — opowiada Luke Fox, kierownik studia Foster + Partners.

BWDC Residential Tower, zdj. Foster + Partners

 

Na obrzeżach obiektu znajdzie się dwukondygnacyjny budynek handlowy, zapewniający mieszkańcom i sąsiadom zacienione przestrzenie, w których będą mogli zrobić zakupy i skorzystać z licznych usług. W tamach projektu powstanie również 25-metrowy basen z widokiem na park, który znajdzie się na dachu budynku, a także klub, biblioteka, spa i siłownia.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.