Babilon w Paryżu

Babilon w Paryżu

Babylon Bridge, zdj. Rescubika

Biuro architektoniczne Rescubika przedstawia pomysł na nową, estetyczną „bramę do Paryża”. Most i towarzyszące mu tereny zielone mają uświetnić wjazd do – według niektórych – najpiękniejszego miasta Europy.

Studio Rescubika ujawniło projekt Babylon Bridge, mostu zawieszonego nad Sekwaną w Paryżu. Most jest częścią większego projektu, którego celem jest stworzenie wizji spektakularnej „bramy do miasta” w postaci zawieszonego nad rzeką krajobrazu, będącego dodatkowo atrakcyjnym punktem widokowym dla turystów oraz przechodniów i kierowców przezeń przejeżdżających.

baby
Babylon Bridge, zdj. Rescubika

Babylon Bridge zaprojektowany przez biuro Rescubika stworzy silne, decydujące połączenie między kamienną esplanadą a Rue François Ttruffaut. Znajdą się na nim ścieżki dla pieszych, które pozwolą mieszkańcom miasta i odwiedzającym na spacery uświetnione pięknym widokiem na miasto. Ich działania mają również na celu zmianę dróg wjazdowych do miasta – znajdujących się w jego przemysłowych dzielnicach – na bardziej przyjemne dla oka. „Należy skończyć z zanieczyszczonymi i nieestetycznymi fabrykami przy wjazdach, nadchodzą czasy rolnictwa miejskiego” – mówią architekci, optując za umieszczeniem na poboczach dróg wjazdowych upraw i gospodarstw rolnych.

 

baby2
Babylon Bridge, zdj. Rescubika

Spacer po moście ma pozwolić pieszym na relaks dzięki przyjemnym doznaniom sensorycznym. Projekt zawdzięcza to obecności ogromnego wodospadu, spadającego do Sekwany. Wzdłuż trasy zostaną utworzone wspomniane wcześniej ogrody warzywne – one również zostaną udostępnione mieszkańcom Paryża. Według odpowiedzialnych za projekt architektów Babylon Bridge stworzy przyjemną przestrzeń, odizolowaną od hałasu samochodów, motocykli i ciężarówek.

 

źródło: designboom.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.