Food Vault. Konkurs
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Food Vault, który zbierze projekty magazynu z żywnością i centrum jej dystrybucji.
David Adjaye prezentuje projekt Barbados Heritage District, inwestycji w całości poświęconej zagadnieniu niewolnictwa na Barbados, a także na inne kultury i narody Zachodu. Projekt będzie składał się z pomnika, muzeum i instytutu badawczego, który skupi się na roli regionu w historii handlu niewolnikami.
Budowa projektu, który będzie zlokalizowany w Newton Plantation, rozpocznie się 30 listopada 2022 roku, z okazji pierwszej rocznicy ogłoszenia Barbadosu republiką parlamentarną. Pierwsza faza projektu obejmie budowę Newton Enslaved Burial Ground Memorial, miejsca pamięci sąsiadującego z cmentarzem, na których pochowanych zostało 570 zachodnioafrykańskich niewolników. Jak mówią twórcy projektu, pomnik będzie niósł przesłanie odnowy, odrodzenia i jedności.
„Opierając się na technice i filozofii tradycyjnych afrykańskich grobowców, miejsc modlitewnych i piramid, pomnik został zaprojektowany jako przestrzeń, która jednocześnie oddaje cześć zmarłym, buduje morale żywych i ukazuje nową przyszłość dla czarnej społeczności, która jest jednocześnie mocno związana kontynentem afrykańskim, ale i różni się od niego” – mówi architekt David Adjaye, znany z zaangażowania w projekty przeciwstawiające się dyskryminacji i przemocy na tle rasowym.
Instytut badawczy stanie się pierwszym na Karaibach centrum poświęconym badaniu historii niewolnictwa i jego wpływu na dzisiejsze społeczeństwo. Instytut będzie opierał swoje pracę na zbiorze dziesiątek milionów dokumentów śledzących historię niewolnictwa, które znajdują się w barbadoskich archiwach.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Food Vault, który zbierze projekty magazynu z żywnością i centrum jej dystrybucji.
Studio HA-HA, we współpracy z BIK Bouw i Wooncompas Housing, wybuduje cztery bloki mieszkań socjalnych dla społeczności Ridderkerk, niedaleko Rotterdamu w Holandii. W projekcie wykorzystano materiały pozyskane z rozbieranego osiedla socjalnego, wybudowanego w latach 50., oraz zastosowano innowacyjny system modułowo-drewniany, aby projekt był jeszcze bardziej zrównoważony.
Podano do wiadomości publicznej, że warszawski kompleks budynków The Warsaw Hub grupy Ghelamco Poland został odznaczony certyfikatem „Obiekt bez barier”, przyznawanym przez Fundację Integracja. Certyfikat gwarantuje, że budynki zostały zaprojektowane tak, aby były dostępne i przyjazne dla wszystkich, bez względu na wiek i sprawność fizyczną.
Nowa inwestycja autorstwa studia Libido Architekci to unikalne połączenie motywów tradycyjnych oraz praktycznej i funkcjonalnej nowoczesności. Dom został stworzony dla inwestora, który zafascynowany kulturą i architekturą dalekowschodnią, zapragnął mieć namiastkę dalekich podróży w swoim najbliższym otoczeniu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.