Barbara Jordan Post Office. Centrum kulturalne w Houston otworzyło podwoje

Barbara Jordan Post Office. Centrum kulturalne w Houston otworzyło podwoje

Barbara Jordan Post Office, zdj. OMA/Jason Long

Pierwsza faza projektu przebudowy POST Houston dobiega końca. Część inwestycji została oficjalnie otwarta. Przebudowa, za którą odpowiadają Jason Long i OMA przekształciła dawny magazyn pocztowy w wyjątkowy ośrodek kultury i sztuki. Instytucja zaoferuje mieszkańcom miasta różnorodny program kulturalny.

Magazyn Barbara Jordan Post Office o powierzchni 46 500 metrów kwadratowych został zbudowany w 1962 roku i był używany przez United States Postal Service aż do 2015 roku. Przebudowa, która rozpoczęła się dwa lata temu, ocaliła budynek od wyburzenia i dała mu szansę na uświetnienie miasta wyjątkową estetyką.

Barbara Jordan Post Office, zdj. Leonid Furmansky
 

 

„POST Houston będzie mikrokosmosem różnorodności, który sprawi, że ​​samo miasto będzie jeszcze bardziej ekscytujące: centrum kultury, kulinariów, dżungla zamknięta w solidnej betonowej skorupie. Staraliśmy się umieścić lokale o różnym przeznaczeniu w każdym zakątku budynku – sale weselne obok restauracji, miejsca pracy obok sal koncertowych” – mówi Jason Long z OMA.

Barbara Jordan Post Office, zdj. Scott Shigley
 

 

Architekci podkreślają, że umieszczenie obok siebie lokali o różnym przeznaczeniu jest celowym zabiegiem, który ma na celu scalenie budynku pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. Na dachu budynku znajdują się dwie restauracje i miejska farma, która wraz z bujnym zagajnikiem, zacienionymi ogrodami i terenami rekreacyjnymi, powstałymi przed budynkiem, będą wyjątkowym, zielonym elementem śródmieścia Houston.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.