Base Cabin. Kemping w wielkim stylu

Base Cabin. Kemping w wielkim stylu

Base Cabin, zdj. Studio Edwards

Studio Edwards z Australii zaprojektowało przyczepę kempingową, która wyróżni się spośród innych pod wieloma względami. Mobilny dom znajduje się teraz w Melbourne, gdzie czeka na nowego nabywcę.

Projekt przyczepy, nazwanej Base Cabin, powstał z potrzeby zredefiniowania wizualnej strony mobilnych domów i dostosowania ich do współczesnych trendów. Architekci zaprojektowali domek tak, by był możliwy do przewiezienia na samochodowej przyczepie.

Base Cabin, zdj. Studio Edwards

Od tradycyjnej przyczepy, mobilny domek Studia Edwards różni się przede wszystkim oryginalnym kształtem. W przeciwieństwie do swoich poprzedników nie jest regularnym prostopadłościanem, lecz abstrakcyjną wielokątną bryłą. To rozwiązanie nie służy jedynie zadowoleniu gustów bardziej wybrednych amatorów podróży z własnym noclegiem – jest również krokiem w stronę zrównoważonej architektury, gdyż do konstrukcji Base Cabin zużyto znaczniej mniej materiału, niż do zbudowania klasycznej przyczepy.

Base Cabin, zdj. Studio Edwards

Podstawa domu jest pokryta czarną gumą, aby zestawiona z przyczepy utrzymywała stabilność na każdym podłożu. We wnętrzu znajdziemy przytulny kącik do spania, aneks kuchenny z siedziskiem i rozkładanym stolikiem oraz łazienkę, efektownie oświetloną umieszczonym w dachu świetlikiem. Okna rozmieszczone w fasadzie domku wpuszczają do środka naturalne światło i łączą naturalne otoczenie z utrzymanym w neutralnych kolorach wnętrzem przyczepy.

Base Cabin, zdj. Studio Edwards

„Base Cabin pozwoli swoim użytkownikom na nawiązanie kontaktu z naturą i cieszenie się czasem spędzonym z dala od szarej codzienności” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt domku.

źródło: worldarchitecture.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.