Bauhaus 2021

Bauhaus 2021

Zdjęcie: arkitekturo.com

Świetna informacja dla wielbicieli Bauhausu! W ostatnim czasie ogłoszono międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów kierunków projektowych, nawiązujący do tego niezwykle ważnego nurtu architektury - Bauhaus 2021.

Zadaniem uczestników konkursu architektonicznego Bauhaus 2021 będzie zaprojektowanie kampusu dla studentów, wizualnie oraz formalnie nawiązującego do idei Bauhausu. Organizatorzy przedstawili ogólne wytyczne i wymagania, które muszą spełniać nadesłane prace. Zaproponowany obiekt musi pomieścić od 120 do 160 osób, a całkowita powierzchnia budynku nie może przekroczyć 3900 metrów kwadratowych.

Jury pozostawia uczestnikom dużą dowolność w aspekcie przedstawienia swojej propozycji. Akceptowane będą zarówno szkice, rendery, jak przestrzenne modele. W przypadku ostatnich konieczne będzie wykonanie dobrej jakości fotografii, oddających istotę projektu.

„Zanurz się w świecie twórców Bauhausu, w ich sposobie myślenia, w ideałach, wizjach… Skorzystaj z okazji, aby na nowo przyjrzeć się pracom mistrzów architektury nowoczesnej, którzy przyczynili się do stworzenia współczesnego pojmowania architektury. Niech nowy kampus Bauhaus 2021 będzie awangardową przestrzenią pełną kreatywności’ przestrzenią, otwartą na dyskusje i formowanie nowych koncepcji i pomysłów na architekturę jutra” – piszą organizatorzy konkursu.

Więcej informacji, kalendarium oraz formularz do rejestracji znajdziecie na stronie organizatora. Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.