Beacon. Ognisko na miarę współczesności

Beacon. Ognisko na miarę współczesności

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i miłośników projektowania do udziału w konkursie Beacon, którego przedmiotem jest koncepcja oświetlenia miejskiego, które będzie nawiązywać do motywu ogniska.

Jedną z najstarszych okoliczności, które połączyły ludzi, było małe ognisko rozpalane na koniec dnia, podczas którego opowiadano historie i wymieniano doświadczenia, zacieśniając relacje międzyludzkie. To właśnie spotkania przy ognisku pomagały zawiązywać znajomości i poprawiać jakość społeczeństw. W jaki sposób możemy poprawić przestrzenie miejskie, aby były miejscami, w których w bezpieczny sposób można uczestniczyć w życiu społecznym również w nocy? Czy tego rodzaju interwencje architektoniczne mogą poprawić jakość miast? Te i inne pytania zadawane przez organizatorów konkursu mają pomóc uczestnikom w przemyśleniu swoich projektów.

Głównym założeniem projektu ma być nowoczesna reinterpretacja ogniska. Forma, która stanie w centrum miasta, powinna mieć zdolność łączenia ludzi poprzez wspólne doświadczanie przestrzeni publicznej w nocy. Projekt powinien wykorzystywać głównie światło, choć możliwe jest również wprowadzenie do niego elementów architektonicznych, które pomogą w ukazaniu właściwej koncepcji. Projektanci mogą również wykorzystać istniejące w rzeczywistości obiekty, modernizując je za pomocą oświetlenia.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.