Biennale Nieużytków 2022. OPEN CALL

Biennale Nieużytków 2022. OPEN CALL

Materiały organizatora

Trwa nabór do programy Biennale Nieużytków 2022. Jego organizatorzy chcą eksplorować tematykę budynków i terenów niewykorzystywanych przez miasta, proponować nowe rozwiązania i projektować przyszłość polskich metropolii. Do grupy mogą dołączyć wszyscy zainteresowani – artyści, architekci, urbaniści i działacze społeczni.

W jaki sposób "miejskie nieużytki" (tereny opuszczone, porzucone, nieużytkowane, pustostany, ale i tereny otwarte bez szczególnej funkcji) wpływają na naszą współczesną tożsamość? Zapraszamy do udziału w procesie twórczym, którego efektem będzie Biennale Nieużytków — rodzaj "festiwalu" opowiadającego o miejscach zapomnianych. Jeśli interesuje Cię sztuka, działania artystyczne i miejskie nieużytki, chcesz wziąć udział w kreatywnym procesie, poeksperymentować i zrealizować działania na rzecz Warszawy i jej mieszkańców — zgłoś się do naszego OPEN CALL! Współtwórz z nami pierwszą pilotażową edycję Biennale Nieużytków!” – piszą organizatorzy wydarzenia. „W ramach naboru stworzymy 4 - 5 zespołów, które pod okiem tutorów będą projektowały, a potem realizowały działania artystyczne, prezentując swój pomysł na "ożywienie" warszawskich nieużytków” – dodają.

„O tym, co jest nieużytkiem i jak tchnąć w niego życie, będziemy wspólnie dociekać podczas spotkań warsztatowych, aby wziąć pod lupę rzeczywiste problemy i znaleźć nieoczywiste rozwiązania. W ramach kreatywnego procesu chcemy dać Wam przestrzeń do twórczych eksperymentów i rozważań na temat tego, czy możemy wykorzystać potencjał miejskich nieużytków i "oddać je" na nowo mieszkańcom” – czytamy na stronie wydarzenia.

Aby zgłosić się do programu, należy przesłać wypełniony formularz, do którego link znajduje się na stronie wydarzenia. Warsztaty będą odbywać się w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Zgłoszenia można nadsyłać do końca października. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.