Biennale w Wenecji jednak się odbędzie. Organizatorzy ujawniają szczegóły wydarzenia

Biennale w Wenecji jednak się odbędzie. Organizatorzy ujawniają szczegóły wydarzenia

La Biennale di Venezia 2017, zdj. Ambra Cretì

Organizatorzy La Biennale di Venezia, wydarzenia uważanego za jedno z najbardziej prestiżowych w świecie sztuki i architektury, ucinają spekulacje o rzekomym odwołaniu imprezy z powodu epidemii koronawirusa. Paolo Baratta w swojej wypowiedzi podczas zwołanej dziś rano internetowej konferencji prasowej ujawnił szczegóły programu 17. edycji biennale.

Biennale architektury w Wenecji zostanie otwarte dla publiczności 23 maja 2020. Impreza odbędzie się pomimo wzrastającej liczby zarażonych koronawirusem we Włoszech, co według niektórych jest lekkomyślnym posunięciem, które narazi na szwank zdrowie uczestników wydarzenia. Choć Baratta nie odniósł się do spekulacji bezpośrednio, warto zauważyć, że internetowa konferencja prasowa, podczas której przestawiono plan wydarzenia, odbyła się niedługo po tym, gdy oficjalnie potwierdzono 400. zarażenie wirusem we Włoszech.

La Biennale di Venezia, Padiglione Centrale Giardini, zdj. Francesco Galli

W oświadczeniu opublikowanym równolegle z konferencją prasową ujawniono, że impreza odbędzie się między 23 maja a 29 listopada 2020 – dokładnie tak, jak planowano wcześniej. Temat tegorocznego biennale brzmi „Jak będziemy żyć razem?”. To ważne pytanie rozwija i wyjaśnia Hashim Sarkis, kurator wydarzenia. „W kontekście pogłębiających się podziałów politycznych i rosnących nierówności ekonomicznych wzywamy architektów do projektowania miejsc, w których możemy naprawdę żyć razem […] Biennale Architettura 2020 potwierdza istotną rolę architekta jako lidera i opiekuna przestrzeni” – powiedział.

W wydarzeniu weźmie udział 114 artystów z 46 krajów, organizatorzy spodziewają też około 250 000 odwiedzających z całego świata.

Program wydarzenia na stronie Biennale.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.