Biuro Balbek dla ofiar wojny w Ukrainie

Biuro Balbek dla ofiar wojny w Ukrainie

Re:Ukraine, zdj. Biuro Balbek

Architekci po raz kolejny udowadniają, że architektura może i powinna reagować na bieżące wydarzenia na świecie i zjawiska społeczne. Kijowskie Biuro Balbek przeanalizowało osiedla uchodźców na całym świecie, aby opracować plan modułowej wioski, która mogłaby zapewnić schronienie osobom, które straciły domy podczas bombardowań i ostrzeliwań, które mają miejsce na Ukrainie.

Projekt mieszkaniowy Re:Ukraine opiera się na powtarzalnej formie sześcianu z drewna i płyty wiórowej, której wnętrza można zaaranżować w sposób odpowiadający potrzebom mieszkańców. Jednostki te można łączyć w różnorodnych konfiguracjach, tworząc całe osiedla, a nawet miasteczka dla osób, które straciły dom w skutek rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Re:Ukraine, zdj. Biuro Balbek

 

„Głównym zadaniem, jakie sobie postawiliśmy, była pomoc z zapewnieniu ludziom godnego życia” – wyjaśnia założyciel studia Slava Balbek. „Można odebrać człowiekowi dom, ale nie można odebrać mu godności. Walczymy z czasem, dlatego niezwykle ważne było, aby znaleźć najlepszy i najszybszy sposób wznoszenia budynków” – dodaje. „Wyobraź sobie rodzinę, która musi spędzić kolejny dzień, kolejny tydzień w szkolnej sali gimnastycznej, w której znajduje się 500 osób”.

Re:Ukraine, zdj. Biuro Balbek

 

Według danych podawanych przez rząd Ukrainy, w skutek rosyjskiej inwazji zniszczonych zostało ponad 4600 domów. Od początku wojny z Ukrainy wyjechało już ponad 3,2 miliona obywateli.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.