Biuro OMA ukończyło Dom Towarowy Galleria w Korei Południowej

Biuro OMA ukończyło Dom Towarowy Galleria w Korei Południowej

Galleria, zdj. OMA

OMA prezentuje kolejny nietuzinkowy projekt. Galleria to dom handlowy, którego fasada, choć inspirowana naturą, doskonale wpisuje się w miejski krajobraz koreańskiego miasta.

W mieście Gwanggyo, na południe od Seulu, powstała filia Domu Handlowego Galleria. Jest to już szósty oddział sieci handlowej zajmującej się sprzedażą dzieł sztuki. Firma, której historia sięga do lat 70. XX wieku, dba o to, by zapewnić swoim klientom wrażenia estetyczne jeszcze przed wejściem do budynku i zapoznaniem się z ich ofertą.

Galleria, zdj. OMA

Nowy oddział Gallerii usytuowany jest pomiędzy parkiem Suwon Gwanggyo Lake Park a wysokimi wieżami mieszkalnymi miasta. Jak mówią architekci, projekt jest „połączeniem piękna natury ze specyfiką otoczenia miejskiego”. Pokrywająca fasadę kamienna mozaika nawiązuje estetycznie do projektu sąsiadującego z budynkiem parku, w którym znajdują się podobne faktury. Charakterystycznym elementem budynku są szklane ornamenty, przypominające formacje skalne. Ozdoby „oplatają” budynek, służąc jednocześnie jako okna, które doświetlają wnętrze gmachu naturalnym światłem.

Galleria, zdj. OMA

„Galleria Gwanggyo to najpiękniejszy z domów towarowych;  mamy nadzieję, że stanie się wyjątkowym punktem orientacyjnym miasta, dumnie reprezentującym Koreę […] i dostarczającym klientom nowych inspiracji” – mówi Eun Soo Kim, prezes i dyrektor generalny Hanwha Galleria.

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.