Biurowiec i kościół. Nowa inwestycja w Fortitude Valley

Biurowiec i kościół. Nowa inwestycja w Fortitude Valley

Biurowiec w Fortitude Valley, zdj. BVN

Archidiecezja Brisbane ujawniła plany budowy ośmiopiętrowego biurowca w sąsiedztwie historycznego kościoła św. Patryka w Australii. Obiekt zaprojektowany przez biuro architektoniczne BVN, będzie nawiązywał do wiekowej architektury sakralnej i tkanki miejskiej Fortitude Valley. Za projekt krajobrazów wokół budynku odpowiada firma Urbis.

Jak wyjaśniają architekci ze studia BVN, biurowiec będzie „współczesną, elastyczną i zrównoważoną inwestycją, uwzględniającą potrzeby użytkowników. W projekcie z wygodnymi miejscami pracy mieszają się naturalne, obsadzone zielenią zakątki i przestrzenie stworzone specjalnie po to, aby zbliżać do siebie ludzi. Budynek powstanie pomiędzy historycznym kościołem a szeregiem istniejących już niewysokich biurowców, dlatego architektom zależało na tym, aby pozostawał w ścisłej relacji z otoczeniem. Przestrzenie zewnętrzne łączą istniejące struktury z nowym budynkiem, tworząc spójną i nowoczesną całość.

Biurowiec w Fortitude Valley, zdj. BVN

 

Zaprojektowany przez Andreę Giovanniego Stombuco kościół św. Patryka został zbudowany w stylu gotyckim. Świadectwem tego, jak ważnym jest obiektem dla lokalnej społeczności, jest fakt, iż został on wpisany na listę Queensland Heritage Register. Architekci zadbali o to, aby dobrze wyeksponować dziedzictwo lokalnej architektury. Drewniane żyletki, którymi obłożony jest budynek, komponują się idealnie z ceglaną fasadą kościoła. Znajdujące się na każdym z pięter balkony obsadzone roślinnością nadają całości świeżego, pełnego witalności charakteru.

Biurowiec w Fortitude Valley, zdj. BVN

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.