Blacha i drewno w projekcie studia Z3Z

Blacha i drewno w projekcie studia Z3Z

Dom wtopiony w las, zdj. Z3Z

Studio Z3Z Architekci przedstawia projekt oryginalnego domu jednorodzinnego położonego wśród leśnego krajobrazu. Dom charakteryzuje się nowoczesną bryłą i nietuzinkowymi elewacjami. Te zostały bowiem pokryte blaszanymi panelami, które zaskakująco dobrze prezentują się w naturalnym otoczeniu.

Główną rolę w projekcie leśnego domu od Z3Z Architekci gra blacha. Materiał wykończeniowy, który bardziej niż z eleganckimi realizacjami mieszkalnymi kojarzy się z budownictwem przemysłowym, na elewacji prostego i nowoczesnego domu prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Pokrytą grafitową emalią blachę zestawiono z deskami drzewa cedrowego o szlachetnej barwie, które znajdują się we wnękach budynku.

Dom wtopiony w las, zdj. Z3Z

 

Front domu zaprasza użytkowników drewnianym zagłębieniem wyróżniającym się z reszty bryły, jednoznacznie wskazując wejście. Obszerne zadaszenie w tym miejscu mieści także wjazd do garażu z ukrytą pod cedrowym drewnem bramą garażową. Podobne drewniane zagłębienie znajduje się z drugiej strony budynku i tworzy taras rekreacyjny” – opisują swój projekt architekci z grupy Z3Z Architekci.

Dom wtopiony w las, zdj. Z3Z

 

Wnętrza leśnego domu zachwycą wielbicieli minimalizmu. Zaprojektowane przez studio Z3Z pomieszczenia są jasne i przestronne, umeblowane ze smakiem w nowoczesnym stylu. Charakteru przestrzeniom dodają liczne przeszklenia, które wpuszczają do pokoi światło przez cały dzień. Na uwagę zasługuje również zestawienie „surowej” betonowej posadzki z welurowymi obiciami kanap i foteli – połączenie elementów industrialnych i przyjemnych materiałów przyciąga wzrok i dodaje wnętrzom niepowtarzalnego klimatu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.