Bogdan Kulczyński z Honorową Nagrodą Stowarzyszenia Architektów Polskich

Bogdan Kulczyński z Honorową Nagrodą Stowarzyszenia Architektów Polskich

Bogdan Kulczyński, zdj. Tomasz Paczkowski/proportydesign.pl

Laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich 2022 został Bogdan Kulczyński. Architekt, który jest założycielem pracowni Kulczyński Architekt i byłym pracownikiem naukowym Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Architekt został doceniony zarówno za wkład w kreowanie trendów architektonicznych w Polsce i zagranicą, jak i za wkład w promowanie architektury i wspieranie działania Stowarzyszenia Architektów Polskich.

„Twórczość Laureata, wsparta aktywną działalnością w Stowarzyszeniu, tak w Oddziale Warszawskim SARP, jak i w działalności sędziowskiej, jest przykładem konsekwentnego traktowania architektury jako sztuki. Pierwiastek konceptualny jest tu wpleciony umiejętnie w wysokiej klasy rzemiosło, dając w efekcie innowacyjne i nowatorskie rozwiązania stanowiące ponadczasowy zasób architektury budującej polską kulturę” – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Bogdan Kulczyński był członkiem ważnych instytucji architektonicznych, w tym Wolnego Koła Architektów SARP  i Rady Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Do jego najbardziej znanych projektów należą między innymi przebudowa Pałacu Branickich, Centrum Olimpijskie w Warszawie czy Europejskie Centrum Bajki.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.