Bookmark 2.0

Bookmark 2.0

Materiały organizatora

Platforma UNI prezentuje konkurs, którego celem jest zaprojektowanie modułowej przestrzeni do nauki, która ma powstać w wiejskim regionie Indii. Przestrzeń ta powinna być bezpieczna, stwarzać zdrowe i wygodne warunki do nauki i pobudzać dzieci do działania.

Obiekt powinien być łatwy do zbudowania, trwały i łatwy w obsłudze. Należy również uwzględnić konteksty społeczno-kulturowe i środowiskowe regionu. Do budowy przestrzeni powinny zostać wykorzystane lokalne materiały i techniki znane mieszkańcom. Celem projektu jest promocja edukacji tam, gdzie dostęp do niej jest utrudniony. Musi to być konstrukcja modułowa, którą można powielić w dowolnym miejscu na całym świecie.

Organizatorzy wymieniają cztery kryteria, które jury będzie brało pod uwagę w ocenie nadesłanych prac:

1.      Modułowość — projekt musi być modułowy, stosunkowo tani w wykonaniu

2.      Dostęp — projekt musi być przyjazny dla wszystkich grup użytkowników

3.      Kontekst — konstrukcja musi być dostosowana do lokalizacji

4.      Ewolucja – projekt powinien być łatwy do przystosowania do przyszłych potrzeb uczniów, jego wnętrza powinny być elastyczne

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne. W konkursie udział mogą wziąć zarówno studenci, jak i doświadczeni architekci. Konkurs nie ma charakteru realizacyjnego. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.