Brazylia prezentuje koncepcje zrównoważonego rozwoju na Biennale w Wenecji 2023

Brazylia prezentuje koncepcje zrównoważonego rozwoju na Biennale w Wenecji 2023

Pawilon brazylijski, zdj. Gabriela de Matos and Paulo Tavares, Fundação Bienal de São Paulo

Brazylia zaprezentuje swoje podejście do ekologii i zrównoważonego rozwoju w ramach wystawy Terra na Międzynarodowej Wystawie Architektury Biennale w Wenecji, która odbędzie się w 2023 roku.

Pawilon Brazylii będzie składał się z trzech części, które mają na celu zainspirować debatę na temat zrównoważonego rozwoju. Pierwsza część, Amazon, skupi się na problemach związanych z ochroną lasów deszczowych, druga część, Water, będzie prezentować koncepcje związane z zarządzaniem zasobami wodnymi, a trzecia część, Cerrado, będzie dotyczyć kwestii związanych z rolnictwem i zrównoważonym wykorzystaniem ziemi. Projekt wystawy ma na celu pokazanie, jak różne ekosystemy są ze sobą powiązane i jak ważne jest zachowanie ich równowagi. Wszystkie trzy części wystawy będą korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość, aby wizualnie przedstawić swoje koncepcje.

Wraz z wystawą Terra, Brazylia wprowadzi nowe podejście do swojego pawilonu, który został zaprojektowany przez Oscara Niemeyera na Biennale w Wenecji w 1964 roku. Nowy projekt ma na celu stworzenie bardziej otwartego i interaktywnego środowiska, które zachęci odwiedzających do myślenia o zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska.

Wystawa Terra będzie jednym z wielu projektów pokazywanych podczas Biennale w Wenecji w 2023 roku, a Brazylia będzie jednym z kilkudziesięciu krajów, które wezmą w nim udział.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.