Buddyjska świątynia od SOM powstanie w San Francisco

Buddyjska świątynia od SOM powstanie w San Francisco

zdj. SOM

Firma SOM (Skidmore, Owings & Merrill) rozpoczęła budowę nowego budynku sakralnego w San Francisco. Obiekt powstaje dla lokalnej społeczności buddystów. Nowa świątynia zastąpi starą, zbudowaną w 1959 roku, a jej projekt inspirowany buddyzmem zen i ma na celu stworzenie przestrzeni sprzyjającej kontemplacji i refleksji.

Nowa świątynia ma się stać "żywym centrum" dla społeczności buddyjskiej i dla wszystkich ludzi zainteresowanych buddyzmem. Będzie posiadała salę modlitewną, bibliotekę, sale do medytacji, a także pomieszczenia socjalne i biura. Projekt zakłada użycie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, które mają odzwierciedlać zasadę buddyjskiej równowagi między człowiekiem a naturą. Wnętrza będą natomiast proste i minimalistyczne, aby sprzyjać skupieniu i wyciszeniu.

zdj. SOM

 

Budowa nowej świątyni jest częścią większego projektu rozbudowy całego kompleksu kulturowego, który ma na celu promowanie buddyzmu i zasad buddyjskiej kultury. Projekt zakłada również budowę ogrodu japońskiego oraz pawilonu poświęconego sztuce i kulturze buddyjskiej.

zdj. SOM

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.