Budowa najwyższej wieży mieszkalnej na świecie dobiega końca

Budowa najwyższej wieży mieszkalnej na świecie dobiega końca

Central Park Tower, zdj. Paul Clemence

Budowa Central Park Tower na Manhattanie dobiega końca. Projekt autorstwa pracowni architektonicznej Adrian Smith + Gordon Gill po ukończeniu ma stać się najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie. Jak utrzymują twórcy inwestycji, luksusowy budynek ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Wieża o wysokości 457 metrów powstaje wzdłuż Ulicy 57 na Manhattanie, nie bez powodu nazywanej Miliardaire’s Row. Nowo powstająca inwestycja doskonale wpisze się w kontekst prestiżowego otoczenia. Znajdą się w niej bowiem 179 luksusowych apartamentów, wysokiej jakości przestrzenie rekreacyjne i handlowe, a także dom towarowy Nordstorm, który zajmie siedem ze stu pięter budynku. Za eleganckie wnętrza budynku odpowiada pracownia architektury wnętrz Rottet Studio. Projekt przewidział wszelkie udogodnienia dla mieszkańców budynku.

 Central Park Tower, zdj. Paul Clemence

 

Jednym z ważniejszych elementów projektu jest taras wieńczący konstrukcję. Zajmie on aż 15 000 stóp kwadratowych, a znajdą się na nim kryte i odkryte baseny, plac zabaw oraz centrum fitness. Nowy budynek bez wątpienia wzbogaci panoramę Manhattanu o nowy element. Central Park Tower nie jest jedynym nieprzeciętnym budynkiem powstającym w tej lokalizacji. Tuż obok niego powstaje bowiem wyjątkowo smukła wieża projektu studia SHoP, która również zostanie otwarta przed rokiem 2022.

 Central Park Tower, zdj. Paul Clemence

 

 

Źródlo: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.