Budynek, który rośnie. Beth Rivkah High School

Budynek, który rośnie. Beth Rivkah High School

© ODA

Biuro ODA stworzyło projekt powiększenia nowojorskiej szkoły Beth Rivkah Elementary. Znajdująca się w gęsto zabudowanej dzielnicy Brooklyn, stanowiła wyzwanie dla wyobraźni architektów, którzy stanęli przed wyzwaniem rozbudowania jej w pionie.

Odpowiedź na miejską ciasnotę

Firma ODA szuka alternatyw dla standardowych rozwiązań, aby projektować budynki piękne i funkcjonalne, nawet ograniczonej przestrzeni dużych, tętniących życiem miast. W swoim podejściu do szkoły Beth Rivkah projektanci zadbali o to, by efektywnie wykorzystać przestrzeń bazowego budynku i stworzyć dobudówkę, która nie ograniczy publicznej przestrzeni miejskiej, a jednocześnie będzie funkcjonalna i przestrzenna.

ODA_Brooklyn_Girls_School_View2
© ODA

W zaprojektowanej części będzie mieścić się liceum, przedszkole i dom kultury, dołączone do istniejącej czteropiętrowej, wciąż funkcjonalnej szkoły podstawowej. Nowe segmenty zostaną stworzone z te samych materiałów budowlanych, co istniejący i będą utrzymane w takiej samej estetyce.

ODA_Brooklyn_Girls_School_View3
© ODA

Projekt obejmuje przestrzenie takie jak sale lekcyjne, sale dla pracowników administracyjnych, bibliotekę i laboratoria, oraz te bardziej bardziej progresywne, wielofunkcyjne sale edukacyjne oraz sale wideo.
Nowy budynek otrzyma oddzielną klatkę schodową z niekonwencjonalnie zaprojektowanymi schodami, prowadzącymi do części wspólnej, którą będzie patio, a także z cieszącymi oko kulistymi przestrzeniami przeznaczonymi do nauki i zabawy.

ODA_Brooklyn_Girls_School_View5
© ODA

Między szkołą podstawową a szkołą średnią znajdzie się „wspólne” środkowe piętro. Będzie służyło jako segment sportowy z basenem, solarium, siłownią, salami do ćwiczeń i audytorium.

źródło: dezeen

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.