FarmEAT. Konkurs
Platforma UNI zaprasza do konkursu FarmEAT, którego przedmiotem jest projekt samowystarczalnej restauracji. Uczestnicy będą musieli połączyć wnętrza wysokiej klasy restauracji z miejscem do lokalnej uprawy warzyw.
Studio architektoniczne Mecanoo przedstawia projekt domu Villa BW, który stanie w w holenderskiej wiosce Schoorl. Projekt wyróżnia się niezwykłą elewacją pokrytą błyszczącymi płytkami w odcieniach zieleni i błękitu.
Villa BW ma charakterystyczny podwójnie zakrzywiony dach i okładzinę z dachówki, zaprojektowaną tak, aby dom o powierzchni 308 metrów kwadratowych niemal całkowicie mógł wtopić się w bogaty krajobraz wydm, lasów i polderów. Pokryte perłowym szkliwem, wykonane na zamówienie płytki, które pokrywają powierzchnię zewnętrzną domu, są utrzymane w odcieniach szarości, błękitu i zieleni, które wydają się zmieniać barwy wraz ze zmieniającym się światłem słonecznym.
„Wybór kolorów jest zgodny z odcieniami otoczenia, co sprawia, że willa wydaje się wchłonięta przez zmieniający się teren. Krajobraz wydm i polderów w różnych porach roku został odzwierciedlony w spektrum kolorów projektu składającym się z pięciu odcieni szarości, zieleni i błękitu” – mówią o projekcie architekci.
Na parterze domu znajduje się duży salon, jadalnia i kuchnia otwarta na ogród. Szklane drzwi prowadzą na schodkowy drewniany taras, który otacza północną część domu. Podłogi i blaty z lastryko w łazience i kuchni są uzupełnione kafelkami, które pasują do okładziny na elewacji domu, dzięki czemu projekt wnętrza łączy się z projektem samej bryły architektonicznej.
Platforma UNI zaprasza do konkursu FarmEAT, którego przedmiotem jest projekt samowystarczalnej restauracji. Uczestnicy będą musieli połączyć wnętrza wysokiej klasy restauracji z miejscem do lokalnej uprawy warzyw.
Atlanta doczeka się kolejnej wyjątkowej inwestycji. Jest to budynek 760 Ralph McGill Boulevard zaprojektowany przez studio architektoniczne Olson Kundig we współpracy z firmą deweloperską New City LLC. Obiekt, który osiągnie imponujące rozmiary niemal miliona stóp kwadratowych połączy funkcje społeczne, kulturalne, handlowe i biurowe.
Firma MVRDV przedstawia projekt Heuvelkwartier, zakładający przekształcenie centrum handlowego Heuvel w Eindhoven w zieloną dzielnicę kulturalną. Architekci zaplanowali rozbudowę istniejących budynków tak, aby mogły zaoferować mieszkańcom szerszą gamę usług handlowych, kulturalnych i rekreacyjnych.
Studio WOHA i Uniwersytet BRAC zaprezentowali najnowsze wizualizacje powstającego kampusu uniwersyteckiego, którego budowa rozpoczęła się trzy lata temu. Jego ukończenie planowane jest na rok 2021.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.