Firma architektoniczna HKS i studio architektury krajobrazu Hood Design Studio zostali wybrani przez międzynarodową firmę CMNTY Culture do stworzenia projektu nowego kreatywnego kampusu w sercu Hollywood. Obiekt, nazwany CMNTY Culture Campus, będzie obejmował przestrzenie produkcyjne, biura oraz studia filmowe.
Kampus, położony będzie na dwuhektarowej działce na rogu kultowego już Sunset Boulevard i Highland Avenue. Zespół budynków będzie jedną z największych przestrzeni tego typu. Twórcy projektu podkreślają, jak ważne jest uczestnictwo czarnej społeczności w kreowaniu kultury, trendów i sztuki. Aspekt przynależności kulturowej był szczególnie ważny dla zleceniodawców.
CMNTY Culture Campus, zdj. HKS
Na 430 000 stopach kwadratowych znajdzie się szereg powierzchni biurowych wraz z przestrzeniami studyjnymi post-produkcyjnymi, a także przestrzenią edukacyjną. Inwestycja będzie również zawierać audytorium na 500 miejsc oraz rozległy taras na dachu.
CMNTY Culture Campus, zdj. HKS
„twórcy i ich odbiorcy szukają teraz możliwości współpracy i interakcji, nie tylko w sferze cyfrowej, ale także osobistej. Twórcy treści potrzebują fizycznego epicentrum, miejsca, które celebruje ich pracę i siłę wspólnoty” – mówi Philip Lawrence, właściciel studia nagraniowego Record Plant. Culture Campus ma być miejscem, w którym twórcy i odbiorcy spotykają się i wymieniają doświadczeniami.
„Muzyka zawsze odzwierciedlała kulturę. Naszym celem jest połączenie ludzi z różnych środowisk i wzmocnienie głosu każdego z was, aby był czymś więcej niż tylko wypowiedź jednostki. Chcemy stworzyć miejsce otwarte i przejrzyste. Instrument muzyczny jest nie tylko inspiracją dla budynku, ale jest metaforą większości projektu CMNTY Culture Campus” - mówi Heath May, dyrektor w HKS.
Międzynarodowa praktyka projektowa KCAP wygrała konkurs na kompleksowy plan zagospodarowania przestrzeni parku w Nanjing w Chinach. W projekcie Grand Central Park Nanjing uwzględniono istotne elementy terenu, takie jak góra Zijin i jezioro Xuanwu.
W ostatnich tygodniach ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt Ateneum for Architecture w Kopenhadze. Do udziału zaproszeni są architekci, urbaniści i projektanci. Konkurs ma charakter koncepcyjny, a co za tym idzie – zwycięski projekt nie zostanie zrealizowany. Zwycięzcy mogą jednak liczyć na atrakcyjne nagrody i zdobycie wyjątkowych doświadczeń.
Szklany pawilon powstały w Quebec w Kanadzie został zaprojektowany przez biuro Maurice Martel jako hołd dla architektury w stylu modernistycznym. „Pawilon A” to „ogrodowa oaza” z basenem, którego można używać o każdej porze roku. W czasie długich zim, z których słynie region, budynek służy jako miejsce relaksu, czytania lub jogi wśród zaśnieżonego krajobrazu rozwijającego się dookoła dzięki szklanym ścianom. W lecie wystarczy je otworzyć, by pawilon połączył się z długim drewnianym tarasem i otworzył na ogród.
Współcześni architeci po raz kolejny podjęli się redefinicji klasycznego budownictwa sakralnego. Zamiast strzelistych form i nadmiaru zdobień, studio Ambi proponuje prostą, minimalistyczną bryłę.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.