CMNTY Culture Campus. Dla kultury i społeczności

CMNTY Culture Campus. Dla kultury i społeczności

CMNTY Culture Campus, zdj. HKS

Firma architektoniczna HKS i studio architektury krajobrazu Hood Design Studio zostali wybrani przez międzynarodową firmę CMNTY Culture do stworzenia projektu nowego kreatywnego kampusu w sercu Hollywood. Obiekt, nazwany CMNTY Culture Campus, będzie obejmował przestrzenie produkcyjne, biura oraz studia filmowe.

Kampus, położony będzie na dwuhektarowej działce na rogu kultowego już Sunset Boulevard i Highland Avenue. Zespół budynków będzie jedną z największych przestrzeni tego typu. Twórcy projektu podkreślają, jak ważne jest uczestnictwo czarnej społeczności w kreowaniu kultury, trendów i sztuki. Aspekt przynależności kulturowej był szczególnie ważny dla zleceniodawców.

CMNTY Culture Campus, zdj. HKS

 

Na 430 000 stopach kwadratowych znajdzie się szereg powierzchni biurowych wraz z przestrzeniami studyjnymi post-produkcyjnymi, a także przestrzenią edukacyjną. Inwestycja będzie również zawierać audytorium na 500 miejsc oraz rozległy taras na dachu.

CMNTY Culture Campus, zdj. HKS

 

 „twórcy i ich odbiorcy szukają teraz możliwości współpracy i interakcji, nie tylko w sferze cyfrowej, ale także osobistej. Twórcy treści potrzebują fizycznego epicentrum, miejsca, które celebruje ich pracę i siłę wspólnoty” – mówi Philip Lawrence, właściciel studia nagraniowego Record Plant. Culture Campus ma być miejscem, w którym twórcy i odbiorcy spotykają się i wymieniają doświadczeniami.

„Muzyka zawsze odzwierciedlała kulturę. Naszym celem jest połączenie ludzi z różnych środowisk i wzmocnienie głosu każdego z was, aby był czymś więcej niż tylko wypowiedź jednostki. Chcemy stworzyć miejsce otwarte i przejrzyste. Instrument muzyczny jest nie tylko inspiracją dla budynku, ale jest metaforą większości projektu CMNTY Culture Campus” - mówi Heath May, dyrektor w HKS.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.