Cały w lawendzie. Hotel projektu Hachem Architects

Cały w lawendzie. Hotel projektu Hachem Architects

Voco, zdj. Hachem Architects

Studio Hachem Architects opublikowało wizualizacje nowej inwestycji, która mieścić się będzie w Australii, w dolinie Yarra. Hotel nazwany Voco, położony wśród malowniczych pól lawendy, zaoferuje swoim gościom relaks wśród bogactwa kolorów i zapachów lokalnej roślinności.

Hotel zaprojektowany przez Hachem Architects wart będzie ok. 65 milionów dolarów. W jego murach, goście będą mogli nie tylko odpocząć od zgiełku miasta, obcować z naturą i wyciszyć się w doskonale zaprojektowanych wnętrzach, ale również skorzystać z ciekawych rozrywek oferowanych przez ośrodek. Należy do nich między innymi obserwowanie procesu przygotowywania ginu z rosnącej lokalnie lawendy, a także uczestniczenie w nim.

Voco, zdj. Hachem Architects

 

Ukryte pośród lawendy budynki hotelu Voco mają przyciągającą wzrok, ale doskonale komponującą się z otoczeniem formę – nieregularną, lecz nawiązującą do brył geometrycznych. Główny budynek będzie miał kształt walca. Krągłości budynku oraz ciemny kolor fasady to tylko niektóre z odważnych decyzji podjętych przez architektów w trakcie procesu projektowania.

Voco, zdj. Hachem Architects

 

W budynkach należących do hotelu znajdzie się 196 luksusowych pokoi, restauracja, sale konferencyjne, salon odnowy biologicznej raz destylarnia. Hotel został zaprojektowany tak, by zaoferować odwiedzającym zaciszne, pełne charakteru i tajemnic wnętrza – przytulne wnęki i ukryte przejścia z jednego budynku do drugiego. Aby podkreślić wyjątkowość wnętrz, wyposażono je w meble i dodatki ze szlachetnych, dobrej jakości materiałów: naturalnej skóry, złota, drewna, wikliny i szorstkiego kamienia.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.