Cairo Eye. Koło z widokiem na Egipt

Cairo Eye. Koło z widokiem na Egipt

Cairo Eye, zdj. Hawai for Tourism and Investment

Firma Hawai for Tourism and Investment poinformowała o rozpoczęciu prac nad projektem Cairo Eye – największej kolejki widokowej w Afryce. Koło stanie w strategicznym miejscu, które pozwoli zwiedzającym na oglądanie panoramy Kairu i zapewni doskonały widok na najważniejsze atrakcje turystycznie miasta. Ukończenie inwestycji zaplanowano na rok 2022. Budowa koła widokowego zostanie zrealizowana w ramach projektu Egipt 2030, którego celem jest rewitalizacja i uatrakcyjnienie obszarów turystycznych.

Ahmeda Metwally, prezes firmy Hawai for Tourism and Investment, zapowiedział, że Cairo Eye będzie prawdziwą perłą w sektorze rozrywki i turystyki Egiptu i nowym punktem orientacyjnym, podobnie jak koła widokowe w najatrakcyjniejszych turystycznie miastach świata, np. Londynie. Wyraził również nadzieję, że Cairo Eye przyciągnie każdego roku miliony chętnych na przejażdżkę, w tym setki tysięcy turystów zagranicznych, znacznie usprawniając tym samym sektor turystyczny w Egipcie, a także podnosząc napływ obcej waluty.

Cairo Eye, zdj. Hawai for Tourism and Investment

Cairo Eye ma być największym kołem w Afryce i piątym co do wielkości kołem na świecie po tych, które stoją w Londynie, Dubaju, Las Vegas i Singapurze. Koło zawiera 48 kabin, w których zmieści się od sześciu do ośmiu osób. Twórcy projektu zadbają o to, aby Cairo Eye stało się rozwiniętym centrum turystycznym i rekreacyjnym. Liczą na to, że rocznie na przejażdżkę kołem widokowym wybierze się około 2,5 miliona osób.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.