Calatrava Boulevard. Wyjątkowy kompleks w Niemczech

Calatrava Boulevard. Wyjątkowy kompleks w Niemczech

zdj, Santiago Calatrava

Hiszpański architekt i inżynier Santiago Calatrava zaprezentował projekt Calatrava Boulevard, kompleksu oferującego ekskluzywne restauracje, powierzchnie handlowe i biurowe w Düsseldorfie w Niemczech.

Projekt jest zlokalizowany pomiędzy bulwarem Königsallee, Königstrasse i Steinstrasse. Wyróżnia się spośród innych budynków dachem o wysokości 40 metrów oraz płynnym połączeniem z otoczeniem. Architekci chcieli uzyskać efekt rzeźbionego, wypełnionego światłem kanionu. Projekt, który jest realizowany we współpracy z Uwe Reppegatherem, założycielem i dyrektorem zarządzającym Grupy CENTRUM, ma zostać ukończony do 2028 roku.

zdj, Santiago Calatrava

 

Calatrava Boulevard ma na celu unowocześnienie przestrzeni równoległej do bulwaru Königsallee i stworzenie atrakcyjnego miejsca dla lokalnych mieszkańców i turystów. Wysokość budynku pozwala na stworzenie efektownego miejsca, które wyróżnia się wizualnie i funkcjonalnie, nie zaburzając jednocześnie panoramy miasta. Pierwsze dwa poziomy nowego budynku oferują około 160 000 stóp kwadratowych wysokiej klasy powierzchni handlowej i restauracyjnej. Górne piętra mieszczą 236 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej.

zdj, Santiago Calatrava

 

Wewnętrzna fasada jest zdefiniowana przez sinusoidalne fale rozciągające się w kierunku Königstrasse i Steinstrasse. Wyjątkowy charakter budynku zapewnia spójną integrację współczesnych przestrzeni handlowych z historyczną tkanką miejską i stylami architektonicznymi, które wyróżniają ten obszar. Projekt ma być rozwijany stopniowo, aby zminimalizować jego wpływ na działalność biznesową wzdłuż bulwaru handlowego.

„Düsseldorf ze słynną Königsallee to eleganckie, kosmopolityczne miasto o wyrafinowanej aurze. Ściśle współpracując zarówno z Radą Miasta […] byliśmy w stanie opracować zrównoważone i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na zachowanie tradycyjnego charakteru „Kö”, jak i stworzenie nowej doskonałej formy architektonicznej i urbanistycznej” – mówi architekt Santiago Calatrava.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.