Calder Gardens, zdj. Biuro Herzog & de Meuron / Piet Oudolf
Biuro Herzog & de Meuron oraz projektant krajobrazu Piet Oudolf prezentują efekt swojej współpracy – projekt Calder Gardens, w którym eksponowane będą dzieła sztuki amerykańskiego rzeźbiarza Alexandra Caldera. Calder Garden to pierwsze miejsce w całości poświęcone Alexandrowi Calderowi, artyście z Filadelfii, którego ruchome rzeźby, nazwane przez Marcela Duchampa „mobiles”, zyskały sławę na całym świecie.
Na działce o powierzchni 6500 metrów kwadratowych, położonej pomiędzy Vine Street i Benjamin Franklin Parkway w Filadelfii, powstanie dwukondygnacyjny budynek. Co interesujące, połowa powierzchni budynku będzie umieszczona pod ziemią. „Forma, kolor i ruch to najbardziej oczywiste z wielu wybitnych aspektów sztuki Caldera. Chcieliśmy zatem uniknąć zbyt nachalnego umieszczania ich w projekcie budynku, w którym wystawiane będą jego prace” – mówią twórcy projektu Calder Gardens.
Calder Gardens, zdj. Biuro Herzog & de Meuron / Piet Oudolf
Proces projektowania rozpoczął się od dialogu z klientem, który zlecił projekt nowego centrum kulturalnego, które będzie sprzyjać doświadczaniu sztuki, a także integracji sztuki, architektury i ludzi. „Moje ogrody postrzegam jako żywe rzeźby, w których zachodzi nieustanna zmiana. Przestrzeń jest jak płótno do pracy, a każda roślina ma osobowość, która musi współgrać z sąsiadami. Kompozycja ogrodu jest zmienna i zmienia się wraz z porami roku. W przypadku Calder Gardens projekt ogrodniczy musi również służyć dziełom sztuki. Mam nadzieję, że ludzie poświęcą czas, aby zatrzymać się i pomyśleć, w pełni doświadczyć tych każdego z elementów projektu i pozwolą sobie na emocjonalną reakcję, która pozostanie z nimi na długo. Nie chodzi o to, co zobaczą, a to, co poczują” – mówi architekt krajobrazu Piet Oudolf.
Calder Gardens, zdj. Biuro Herzog & de Meuron / Piet Oudolf
Muzeum Sztuki Buffalo AKG, wcześniej znane jako Albright-Knox Art Gallery, niebawem otworzy swoje podwoje po przebudowie. Pierwszych gości przyjmie za ponad pół roku, 25 maja 2023 r. Zmodernizowany i rozbudowany budynek, zaprojektowany przez OMA i Shohei Shigematsu we współpracy ze studiem Cooper Robertson pozwoli Muzeum na rozwój programu artystycznego i edukacyjnego.
Platforma UNI zaprasza młodych architektów i teoretyków architektury do udziału w konkursie na esej, który przedstawi zagadnienie architektury w dobie kryzysu klimatycznego. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne.
Firma deweloperska 3Strands, ogłosiła rozpoczęcie budowy pierwszych w USA domów drukowanych w 3D. Inwestycja East 17th St Residences powstanie w mieście Austin w Teksasie. Za projekt domów odpowiada praktyka Logan Architecture, a za ich budowę – firma ICON.
Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE ogłosiło konkurs na projekt koncepcji architektonicznej ich nowej siedziby oraz przylegających do niej terenów. Jury wśród nadesłanych prac będzie szukać tych najodważniejszych, wyrażających twórczą wolność i wzbudzających emocje – słowem, spełniających takie same kryteria, jakie powinno spełnić arcydzieło sztuki filmowej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.