CapitaSpring. Zrównoważone budownictwo w Singapurze

CapitaSpring. Zrównoważone budownictwo w Singapurze

Wieża Capitaspring, zdj. Finbarr Fallon

Zaprojektowany przez BIG-Bjarke Ingels Group i CRA-Carlo Ratti Associati, CapitaSpring to najnowszy punkt na panoramie Singapuru. Niedawno ukończona 280-metrowa wiezą, uważana za jedną z najwyższych budowli w mieście, zaoferuje miastu powierzchnie biurowe, rozległe ogrody, lokale mieszkalne i handlowe, a także restauracje i przestrzenie publiczne.

Biofilny drapacz chmur znajduje się w samym sercu dzielnicy finansowej, na terenie dawnego publicznego parkingu. Wieże pokrywa aż 80 000 roślin, dzięki czemu wieża tworzy nową zieloną przestrzeń, dzięki której można oddychać swobodnie nawet w gęsto zabudowanym obszarze.

Wieża Capitaspring, zdj. Finbarr Fallon

 

Kiedy po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie architektonicznym, dostrzegliśmy świetną okazję, by połączyć siły z BIG i stworzyć coś naprawdę odważnego. Połączenie naszego podejścia z designem i innowacyjnością z umiejętnościami BIG jest tym, co wzbogaca ten projekt. CapitaSpring jest dziś otwarte dla publiczności i jestem dumny z tego, jak ulepszyliśmy przestrzenie publiczne w całym budynku, skupiając się na doświadczeniu wszystkich użytkowników i wykorzystując zarówno technologię, jak i elementy naturalne” – mówi Carlo Ratti.

Wieża Capitaspring, zdj. Finbarr Fallon

 

Wieżowiec o powierzchni 93 000 metrów kwadratowych przywróci część historycznej ulicy Market Street do przestrzeni publicznej, a także będzie przykładem zrównoważonego budownictwa. Budynek uzyskał bowiem certyfikaty Green Mark Platinum i Universal Design GoldPLUS wydane przez Urząd Budownictwa i Budownictwa Singapuru.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.