Carved. Konkurs na miejski plac zabaw

Carved. Konkurs na miejski plac zabaw

Materiały organizatora

UNI zaprasza projektantów i architektów do udziału w konkursie Carved, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw, który zachęci dzieci do zabawy na zewnątrz, bez użycia nowoczesnych technologii.

Na placu zabaw dzieci mogą rozwijać motorykę, wchodzić w interakcje społeczne, rozwiązywać problemy, dzielić się i rozwiązywać konflikty oraz używać wyobraźni. Badania pokazują jednak, że coraz mniej dzieci może bawić się na zewnątrz w porównaniu do poprzednich pokoleń. Czy możemy przywrócić dzieciom tę ważną część dzieciństwa, która są place zabaw?” – pytają organizatorzy konkursu.

Czy możemy tworzyć przestrzenie zabaw, które są w stanie wtopić się w tkankę miejską? Jak architektura może skutecznie tworzyć przestrzeń dla dzieci? Jakie strategie należy przyjąć, aby zintegrować małe place zabaw z architekturą miejską? Celem konkursu jest wybór najlepszego projektu placu zabaw, który zajmuje niewiele przestrzeni miejskiej, ale zapewnia kreatywną przestrzeń dla dzieci.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.