Casa PI. Prefabrykowany dom z aluminium

Casa PI. Prefabrykowany dom z aluminium

Casa PI, zdj.  Miguel Ángel Aragonés

Meksykański architekt  Miguel Ángel Aragonés prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który jest wynikiem wieloletniej wytężonej pracy nad oszczędnymi i zrównoważonymi metodami budowlanymi. System aluminiowych prefabrykantów, z których składa się Casa PI, został opatentowany przez architekta w Szwajcarii.

Głównym założeniem projektu Casa PI było stworzenie budynku, który odpowie na wszystkie potrzeby współczesnych rodzin. Przede wszystkim, jego budowa miała być możliwie jak najmniej kosztowna i względnie szybka. Istotnym aspektem było również to, aby realizacja projektu i codzienne użytkowanie domu nie niszczyły środowiska naturalnego.

Casa PI, zdj.  Miguel Ángel Aragonés

 

Energooszczędne kubiki, które tworzą strukturę Casa PI mogą być łączone w dowolny sposób lub spełniać swoją funkcję pojedynczo – jako niewielkie domki. Prefabrykowane budynki są energooszczędne i wyposażone w nowoczesne technologie, które ułatwiają codzienne życie i przedłużają trwałość budynku. Ogromną zaletą Casa PI jest łatwość budowy – jak mówi twórca projektu, obiekt o powierzchni 180 metrów kwadratowych może zostać zbudowany przy udziale zaledwie ośmiu ludzi w niecałe 50 dni, bez użytku ciężkich maszyn budowlanych.

Casa PI, zdj.  Miguel Ángel Aragonés

 

„Mocne, lekkie, trwałe, odporne na korozję, nadające się do recyklingu i posiadające możliwość przybierania niemal dowolnego kształtu, aluminium może zapewnić to, czego nie mogą zapewnić inne materiały budowlane, takie jak cegła i drewno. Aluminium od czasu powszechnego pojawienia się na rynku na początku XX wieku było paliwem nowoczesnej architektury” – mówi Aragonés.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.