Casa Volta – ukryci w zieleni

Casa Volta – ukryci w zieleni

Casa Volta, zdj. Sergio Lopez

Meksykańskie studio Ambrosi Etchegaray przedstawia Casa Volta – zachwycającą realizację położoną wśród dzikiej roślinności wybrzeża Oaxacan.

W dziczy

Zbudowana na planie prostokąta Casa Volta składa się z trzech otwartych budynków i dwóch klimatyzowanych przestrzeni zamkniętych. Goście tego nietuzinkowego pensjonatu znajdą tam wszystko, czego potrzebują do komfortowego wypoczynku: eleganckie wnętrza, zewnętrzną kuchnię, leżaki oraz wąski basen.

casa volta 2
Casa Volta, zdj. Sergio Lopez

Prostokątne budynki przykryte są oryginalnymi sklepieniami w kształcie przeciętych wpół walców, skonstruowanych z cegły oraz kratownicy, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Prostota, z którą został zaprojektowany obiekt kontynuuje tradycję modernistycznej architektury meksykańskiej.

casa volta 3
Casa Volta, zdj. Sergio Lopez

Na materiał, z którego stworzony został hotel duży wpływ ma historia regionu, który słynie z produkcji gliny i czerwonych cegieł. Dodatkowym plusem położenia budynku jest bliskość morza, od Casa Volta dzieli go bowiem zaledwie kilkadziesiąt metrów. Niedaleko znajduje się również siedziba artystycznej fundacji Casa Wabi, będącej w posiadaniu kolekcji sztuki meksykańskiej, co może być dodatkową atrakcją dla gości.

casaaa
Casa Volta, zdj. Jaime Navarro

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.