
Dom Podłużny
Ten minimalistyczny projekt zachwyci miłośników nieskomplikowanych, pełnych harmonii budynków. Architekci z pracowni Libido doskonale wiedzą, że mniej znaczy więcej, a najprostsze połączenia bywają najlepsze.
Meksykańskie studio Ambrosi Etchegaray przedstawia Casa Volta – zachwycającą realizację położoną wśród dzikiej roślinności wybrzeża Oaxacan.
Zbudowana na planie prostokąta Casa Volta składa się z trzech otwartych budynków i dwóch klimatyzowanych przestrzeni zamkniętych. Goście tego nietuzinkowego pensjonatu znajdą tam wszystko, czego potrzebują do komfortowego wypoczynku: eleganckie wnętrza, zewnętrzną kuchnię, leżaki oraz wąski basen.
Prostokątne budynki przykryte są oryginalnymi sklepieniami w kształcie przeciętych wpół walców, skonstruowanych z cegły oraz kratownicy, która pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Prostota, z którą został zaprojektowany obiekt kontynuuje tradycję modernistycznej architektury meksykańskiej.
Na materiał, z którego stworzony został hotel duży wpływ ma historia regionu, który słynie z produkcji gliny i czerwonych cegieł. Dodatkowym plusem położenia budynku jest bliskość morza, od Casa Volta dzieli go bowiem zaledwie kilkadziesiąt metrów. Niedaleko znajduje się również siedziba artystycznej fundacji Casa Wabi, będącej w posiadaniu kolekcji sztuki meksykańskiej, co może być dodatkową atrakcją dla gości.
źródło: designboom.com
Ten minimalistyczny projekt zachwyci miłośników nieskomplikowanych, pełnych harmonii budynków. Architekci z pracowni Libido doskonale wiedzą, że mniej znaczy więcej, a najprostsze połączenia bywają najlepsze.
Organizatorzy Łódź Design Festival, choć byli zmuszeni zmienić datę wydarzenia na jesień tego roku, nie ustają w poszukiwaniu tematów i motywów, które zaskoczą uczestników i zachęcą ich do refleksji nad zadaniami współczesnego projektowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest PROGRES! – wystawy, prelekcje i wykłady odpowiedzą na pytanie, jak zaprojektować lepszą, bezpieczniejszą, przyjaźniejszą ludziom i środowisku przyszłość.
26 marca 2020, w wieku 94 lat odszedł znany indyjski architekt, malarz, rzeźbiarz, pisarz i grafik, Satish Gujral. Artysta, mało rozpoznawalny i zdecydowanie niedoceniany przez Zachód, przez niemal 75 lat twórczości artystycznej ciężko pracował nad stworzeniem własnego, niepowtarzalnego stylu łączącego nowoczesność i tradycyjne formy indyjskie.
Na pierwszej edycji Sharjah Architecture Triennial w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystawiono projekt współpracy biur Cooking Sections i AKT II – Becoming Xerophile, bogaty w nowoczesne technologie eksperymentalny pustynny ogród, nawiązujący do realiów życia społeczeństw żyjących w suchych rejonach świata.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.