Central Campus dla Ford Motor Company autorstwa studia Snøhetta

Central Campus dla Ford Motor Company autorstwa studia Snøhetta

Ford Motor Company Central Campus Building, zdj. Snøhetta

Studio Snøhetta opublikowało projekt nowego budynku głównego kompleksu Ford Motor Company, który powstanie w mieście Dearborn w stanie Michigan. Nowa wizja ma wspierać hybrydowy model pracy, wdrażany przez firmę w ostatnim roku. Budynek Central Campus ma być miejscem, w którym pracownicy – na co dzień wypełniający swoje obowiązki we własnych domach – spotykają się cyklicznie, aby wymienić doświadczenia i pomysły.

Architekci opisują swój projekt jako nowoczesny i spełniający potrzeby zespołów pracujących hybrydowo lub zdalnie. „Łącząc zaawansowane technologicznie miejsce pracy ze zwiększającymi produktywność krajobrazami, Central Campus Building otworzy się na przestrzeń publiczną i połączy z lokalnymi sieciami mobilności” – mówią architekci. Budynek ma ułatwiać przepływ informacji między istniejącymi działami, mobilizować pracowników do aktywności zawodowej oraz społecznej, inspirując i zapewniając bezpieczeństwo.

Ford Motor Company Central Campus Building, zdj. Snøhetta

 

„Od placów i dziedzińców po ścieżki i ogrody, krajobraz kampusu jest zaprojektowany tak, aby z łatwością dostosowywać się do zmian sezonowych, a także klimatycznych i społecznych, dzięki elastycznemu, łatwo ewoluującemu kolorowemu, obfitującemu w tekstury i stymulujące kształty otoczeniu” – dodaje zespół projektowy.

Ford Motor Company Central Campus Building, zdj. Snøhetta

 

Twórcy projektu uwzględnili oczywisty związek między dobrostanem psychicznym użytkowników a bliskością świata przyrody, dlatego nowoczesny, charakteryzujący się dynamicznie zakrzywionymi liniami elewacji, budynek Central Campus jest prawie w całości przeszklony, otwierając przestrzenie biurowe na znajdującą się za okami zieleń. Dostęp do światła naturalnego oraz dobra wentylacja sprawią, że wnętrza nabiorą optymistycznego charakteru. „Budynek uosabia wizję miejsca pracy angażującego społeczność, inspirowanego przyszłością, zorientowanego na człowieka” – podsumowuje swoją najnowszą realizację studio Snøhetta.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.