Central Campus dla Ford Motor Company autorstwa studia Snøhetta
Central Campus dla Ford Motor Company autorstwa studia Snøhetta
Studio Snøhetta opublikowało projekt nowego budynku głównego kompleksu Ford Motor Company, który powstanie w mieście Dearborn w stanie Michigan. Nowa wizja ma wspierać hybrydowy model pracy, wdrażany przez firmę w ostatnim roku. Budynek Central Campus ma być miejscem, w którym pracownicy – na co dzień wypełniający swoje obowiązki we własnych domach – spotykają się cyklicznie, aby wymienić doświadczenia i pomysły.
Architekci opisują swój projekt jako nowoczesny i spełniający potrzeby zespołów pracujących hybrydowo lub zdalnie. „Łącząc zaawansowane technologicznie miejsce pracy ze zwiększającymi produktywność krajobrazami, Central Campus Building otworzy się na przestrzeń publiczną i połączy z lokalnymi sieciami mobilności” – mówią architekci. Budynek ma ułatwiać przepływ informacji między istniejącymi działami, mobilizować pracowników do aktywności zawodowej oraz społecznej, inspirując i zapewniając bezpieczeństwo.
„Od placów i dziedzińców po ścieżki i ogrody, krajobraz kampusu jest zaprojektowany tak, aby z łatwością dostosowywać się do zmian sezonowych, a także klimatycznych i społecznych, dzięki elastycznemu, łatwo ewoluującemu kolorowemu, obfitującemu w tekstury i stymulujące kształty otoczeniu” – dodaje zespół projektowy.
Twórcy projektu uwzględnili oczywisty związek między dobrostanem psychicznym użytkowników a bliskością świata przyrody, dlatego nowoczesny, charakteryzujący się dynamicznie zakrzywionymi liniami elewacji, budynek Central Campus jest prawie w całości przeszklony, otwierając przestrzenie biurowe na znajdującą się za okami zieleń. Dostęp do światła naturalnego oraz dobra wentylacja sprawią, że wnętrza nabiorą optymistycznego charakteru. „Budynek uosabia wizję miejsca pracy angażującego społeczność, inspirowanego przyszłością, zorientowanego na człowieka” – podsumowuje swoją najnowszą realizację studio Snøhetta.
Pawilon Japoński na Expo 2020 w Dubaju autorstwa praktyki Yuko Nagayama and Associates dostarczy widzom niezwykłych doznań wizualnych. Jak mówią odpowiedzialni za projekt pawilonu architekci, został on zainspirowany przez podobieństwa, które łączą tradycyjne wzornictwo japońskie z wzornictwem arabskim.
Przedstawiamy propozycje studia WXCA, która została zgłoszona do konkursu na projekt przedszkola w Michałowicach. Projekt polskiego studia udowadnia, że nigdy nie jest za wcześnie na edukację ekologiczną.
Studio architektoniczne ADDP zaprojektowało dwa 56-piętrowe wieżowce, które zostaną zbudowane z prefabrykowanych części. Jeśli budowa zostanie ukończona, będą to najwyższe prefabrykowane budynki na świecie. Inwestycja, która nosi nazwę Avenue South Residences, staną na jednym z osiedli mieszkaniowym w Singapurze.
Lotnisko Pekin-Daxing budowano przez pięć lat, według projektu Zahy Hadid, zmarłej w 2016 r. architektki.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.