Centrum Badań Modułowych. Nowa jakość w budownictwie modułowych według czeskiego studia

Centrum Badań Modułowych. Nowa jakość w budownictwie modułowych według czeskiego studia

Centrum Badań Modułowych Koma, zdj. Chybik + Kristof

Studio architektoniczne Chybik + Kristof ukończyło projekt Centrum Badań Modułowych – budynek zbudowany z aluminiowych fabrykantów. Za projektem stoi idea reinterpretacji budynków modułowych i nadanie nowego kierunku myśleniu o tego typu realizacjach.

Zlokalizowany w Vizovicach budynek znajduje się na skraju siedziby firmy Koma Modular, specjalisty w zakresie budownictwa modułowego. Firma Koma Modular była konsultantem projektu opracowanego przez studio Chybik + Kristof. Modułowe Centrum Badawcze ma pełnić funkcję centrum innowacji i stwarzać optymalne warunki do spotkań biznesowych, swoją formą przedstawiając jednocześnie ideały i cele firmy.

Centrum Badań Modułowych Koma, zdj. Chybik + Kristof

 

Budynek zbudowany jest na trójkątnej działce i składa się z trzech głównych elementów – podłogi, kontenerów tworzących pomieszczenia oraz dachu. Łączą się one ze sobą, tworząc kanciaste formy, przeciwstawiające się typowym prostoliniowym kształtom właściwym dla architektury modułowej.

Centrum Badań Modułowych Koma, zdj. Chybik + Kristof

 

„Majmy na celu stworzyć centrum innowacji dla kompleksu przemysłowego, aby rozwijać i odkrywać nowe, nieznane metody budowy modułowej, Modular Research Center tworzy elastyczny system, który może sprostać różnorodnych potrzebom” – mówią o swoim projekcie architekci.  „Architektura modułowa wymaga niezwykle złożonego projektu, co stanowiło dla nas wyzwanie i motywowało do odejścia od standardowej konstrukcji prostokątnej” – dodają.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.