Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne autorstwa Mclldowie Partners

Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne autorstwa Mclldowie Partners

Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne, zdj. Mclldowie Partners

Studio Mclldowie Partners opublikowało projekt nowego żydowskiego centrum kulturalnego w Melbourne w Australii. W ramach dużego projektu powstanie nowy Centrum Kultury Żydowskiej Kadimah, biblioteka i Muzeum Żydowskie. Budynek powstał z myślą o uczczeniu historii i kultury Żydów; będzie także miejscem, w którym swoje siedziby otworzą najważniejsze instytucje związane ze społecznością żydowską w Melbourne.

 

Budynek powstanie na ulicy Selwyn, nieopodal innych ważnych dla społeczności żydowskiej miejsc, takich jak Jewish Holocaust Centre i szkoła Sholem Aleichem College. Jak mówią projektanci, ukończenie projektu zaowocuje stworzeniem prawdziwej żydowskiej dzielnicy kulturalnej, która będzie miejscem spotkań lokalnej społeczności. „Utworzenie nowej dzielnicy kulturalnej z dwoma światowej klasy muzeami - Jewish Holocaust Centre i Jewish Museum of Australia – […] wzbogaci naszą społeczność i zachwyci odwiedzających spragnionych smaku żydowskiego życia” - powiedział Barry Fradkin OAM, prezes Jewish Museum of Australia.

Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne, zdj. Mclldowie Partners

Zaprojektowany przez Mclldowie Partners wieżowiec składa się z dwóch brył. Pierwsza, parterowa, pomieści instytucje kulturalne – bibliotekę i muzeum. Druga, wyższa bryła będzie natomiast siedzibą instytucji społecznych. „Jako ośrodek kultury jidysz w Melbourne, działający już od ponad wieku, z niecierpliwością czekamy na nowy rozdział;  z niecierpliwością oczekujemy przeniesienia do nowej lokalizacji, która pozwoli nam godnie powitać tak naszą społeczność, jak i inne społeczności; znajdziemy się we wspaniałym miejscu dla sztuki, muzyki, teatru, spektakli, nauki i wystaw ” – mówi Dyrektorka Centrum Kultury Żydowskiej Kadimah, Renata Singer.

Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne, zdj. Mclldowie Partners
Centrum Kultury Żydowskiej w Melbourne, zdj. Mclldowie Partners

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.