Centrum Tradycji i Kultury Komorniki – Modernizacja Roku
Centrum Tradycji i Kultury Komorniki – Modernizacja Roku
Centrum Tradycji i Kultury Komorniki
Rozstrzygnięto krajowy konkurs na Modernizację Roku. Nagrodę w kategorii "Obiekty kultury" w XXIV edycji konkursu otrzymała realizacja Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach w województwie Wielkopolskim. Za zwycięskim projektem nowoczesnego Centrum stoją pracownie architektoniczne AKPB Architekci/P. Bartosik i APA ARCHES.
Realizacja, która powstała przy współpracy biur AKPB Architekci/P. Bartosik i APA ARCHES jest kolejnym dowodem na to, że życie poza największymi ośrodkami miejskimi, takimi jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, również może obfitować w ciekawe doświadczenia kulturalne, społeczne i architektoniczne. Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach otworzy przed mieszkańcami miasteczka i otaczających go mniejszych miejscowości oraz wsi niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu.
Centrum Tradycji i Kultury Komorniki
W nowo powstałym budynku, odznaczającym się ciekawym, nowoczesnym projektem, znajdą się bowiem sale koncertowe, sceny na świeżym powietrzu, kawiarnia, biblioteka oraz publiczne place, które mogą stać się nowym centrum życia społecznego miasteczka. Foyer budynku będzie pełnić rolę przestrzeni wystawiennicznej, dzięki czemu społeczność będzie mogła zorganizować i obejrzeć wystawy związane ze sztuką, kulturą i życiem społecznym.
Centrum Tradycji i Kultury Komorniki
Na uwagę zasługuje charakterystyczna bryła Centrum Tradycji i Kultury. Choć nowoczesna i znacznie różniąca się charakterem od typowej zabudowy wiejskiej, doskonale wpisuje się w otoczenie. Architekci, wybierając odważną, łamaną, geometryczną formę, wzięli pod uwagę charakter lokalnej zabudowy. Dzięki temu, że Centrum nie jest nazbyt wysokie, a elementy jego fasady zostały pokryte jasnym drewnem, cała inwestycja zdaje się integralnym elementem małomiejskiego krajobrazu.
Już niebawem, 30 września, w niemieckim mieście Melle odbędzie się wręczenie nagród Design Educates Awards. Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne wydarzenia związane z architekturą i urbanistyką, a także panele dyskusyjne i spotkania przy muzyce na żywo.
Niewielka działka może wydawać się niezwykle ograniczająca dla usiłującego zaprojektować dobry budynek architekta. Nie zawsze jest to jednak prawda. Niekiedy to właśnie mała powierzchnia daje projektantowi największe pole do popisu. Przedstawiamy Dom na wąskiej działce projektu biura San Architektura.
Studio Wutopia Lab przedstawia oryginalny projekt księgarni specjalizującej się w sprzedaży książek poetyckich. Sklep znajduje się we wnętrzu historycznego kościoła św. Mikołaja w Szanghaju w Chinach.
Ten hotel z pewnością wyróżni się spośród wszystkich innych. Jego bryła, inspirowana regionalną tradycją wyrobu wina, przyciągnie wielbicieli nietuzinkowej architektury.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.