Centrum edukacyjne przy Walmer Castle

Centrum edukacyjne przy Walmer Castle

Walmer Castle Learning Center, zdj. Adam Richards Architecture

Adam Richards, ceniony brytyjski architekt, zaprojektował budynek centrum edukacyjnego przy kompleksie pałacowym Walmer Castle w Deal. Nowoczesny budynek, dzięki doborowi materiałów, nawiązuje do estetyki pobliskiego zamku i wybrzeża.

Centrum edukacyjne zaprojektowane przez architekta Adama Richardsa jest pierwszym znaczącym budynkiem, który dobudowano do kompleksu pałacowego Walmer Castle and Gardens. Zamek został wzniesiony w roku 1540, aby służyć jako forteca artylerii, a od XVIII wieku służył jako miejsce zamieszkania ważnych osób takich jak Winston Churchill i książę Wellington, których życie i kariera są teraz udokumentowane w salach wystawowych w środku.

Walmer Castle Learning Center, zdj. Adam Richards Architecture

„Projektowanie współczesnego budynku uzupełniającego miejsce historyczne takie jak Zamek Walmer to coś, w czym specjalizuje się nasza firma – powiedział założyciel studia, Adam Richards.

Nowy budynek został wzniesiony z szarej cegły. Materiał ten został wybrany przez praktykę, aby pasował do ​​„nieco złowrogiego” charakteru zamku. Odsłonięte kruszywo w cokole stanowi ukłon w stronę plaż biegnących wzdłuż pobliskiego wybrzeża Deal.

Walmer Castle Learning Center, zdj. Adam Richards Architecture

Fasadę ceglanego budynku przerywa ogromne okno, biegnące od podłogi do samego sufitu. Tuż obok znajduje się oparta na konstrukcji drewnianej szklarnia, która została zaadaptowana na kawiarnię.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.