Centrum kongresowe wśród górskich szczytów. Yabuli Entrepreneurs

Centrum kongresowe wśród górskich szczytów. Yabuli Entrepreneurs

Yabuli Congress Center, zdj. MAD Architects

Budowa nowego centrum kongresowego Yabuli Entrepreneurs w północno-wschodnich Chinach, zaprojektowanego przez studio MAD Architects, zbliża się do końca. Obiekt, który powstaje w sąsiedztwie malowniczego górskiego krajobrazu, został zlecony przez organizację Yabuli China Entrepreneurs Forum. Jak twierdzą architekci, inwestycja ma ucieleśniać ducha przedsiębiorczości członków organizacji. Mają również nadzieję, że ich budowla stanie się nowym symbolem i znakiem rozpoznawczym regionu.

Studio MAD Architects przyjęło zlecenie Yabuli China Entrepreneurs Forum przed trzema laty. Od tamtej pory studio doskonaliło i rozwijało projekt obiektu, mającego stać się miejscem corocznych szczytów organizacji. W swoim projekcie studio MAD usiłowało połączyć nowoczesną architekturę z naturalnym górskim i leśnym otoczeniem. Znakiem rozpoznawczym budynku jest oparty na krzywiznach srebrno-biały dach, który kształtem i kolorem nawiązuje do otaczających go pokrytych śniegiem wzgórz.

Yabuli Congress Center, zdj. MAD Architects

 

We wnętrzach budynku króluje drewno. Użycie tego materiału architekci motywują chęcią stworzenia przytulnego, przyjaznego użytkownikom miejsca. Zespołowi MAD udało się odczarować przestrzenie kongresowe, często kojarzone z zimnymi, bezosobowymi wnętrzami. Wnętrza zostaną doświetlone przez duży świetlik, znajdujący się na dachu budynku. Wewnątrz, oprócz sal kongresowych, znajdą się również przestrzenie wystawiennicze, sale telewizyjne i otwarte, elastyczne przestrzenie dla publiczności.

Yabuli Congress Center, zdj. MAD Architects

„Po ponad czterdziestu latach polityki reform i otwartości Centrum Kongresowe Yabuli Entrepreneurs zmienia się w wyjątkowe sanktuarium, które wzbudza zachwyt wśród chińskich przedsiębiorców – mamy nadzieję, że będzie go wzbudzać również w przyszłości” – mówi prezes Yabuli CEF.

Yabuli Congress Center, zdj. MAD Architects

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.