House of Jazz. Konkurs
Platforma UNI ogłosiła konkurs House of Jazz, którego przedmiotem jest projekt centrum muzyki jazzowej. Wizja lokalu powinna nawiązywać do historii i tradycji jazzu.
Budowa nowego centrum kongresowego Yabuli Entrepreneurs w północno-wschodnich Chinach, zaprojektowanego przez studio MAD Architects, zbliża się do końca. Obiekt, który powstaje w sąsiedztwie malowniczego górskiego krajobrazu, został zlecony przez organizację Yabuli China Entrepreneurs Forum. Jak twierdzą architekci, inwestycja ma ucieleśniać ducha przedsiębiorczości członków organizacji. Mają również nadzieję, że ich budowla stanie się nowym symbolem i znakiem rozpoznawczym regionu.
Studio MAD Architects przyjęło zlecenie Yabuli China Entrepreneurs Forum przed trzema laty. Od tamtej pory studio doskonaliło i rozwijało projekt obiektu, mającego stać się miejscem corocznych szczytów organizacji. W swoim projekcie studio MAD usiłowało połączyć nowoczesną architekturę z naturalnym górskim i leśnym otoczeniem. Znakiem rozpoznawczym budynku jest oparty na krzywiznach srebrno-biały dach, który kształtem i kolorem nawiązuje do otaczających go pokrytych śniegiem wzgórz.
We wnętrzach budynku króluje drewno. Użycie tego materiału architekci motywują chęcią stworzenia przytulnego, przyjaznego użytkownikom miejsca. Zespołowi MAD udało się odczarować przestrzenie kongresowe, często kojarzone z zimnymi, bezosobowymi wnętrzami. Wnętrza zostaną doświetlone przez duży świetlik, znajdujący się na dachu budynku. Wewnątrz, oprócz sal kongresowych, znajdą się również przestrzenie wystawiennicze, sale telewizyjne i otwarte, elastyczne przestrzenie dla publiczności.
„Po ponad czterdziestu latach polityki reform i otwartości Centrum Kongresowe Yabuli Entrepreneurs zmienia się w wyjątkowe sanktuarium, które wzbudza zachwyt wśród chińskich przedsiębiorców – mamy nadzieję, że będzie go wzbudzać również w przyszłości” – mówi prezes Yabuli CEF.
źródło: archdaily.com
Platforma UNI ogłosiła konkurs House of Jazz, którego przedmiotem jest projekt centrum muzyki jazzowej. Wizja lokalu powinna nawiązywać do historii i tradycji jazzu.
Kultura pracy w biurze uległa wyraźnej zmianie podczas pandemii. Zmianom ulegnie również sposób, w jaki projektujemy i budujemy biura i przestrzenie coworkingowe. Co możemy zrobić, żeby jak najlepiej dopasować je do potrzeb współczesnych pracowników? Konkurs Breaking Work 3.0 zaprasza projektantów do pochylenia się na tym tematem i wysunięcia kreatywnych projektów biura przyszłości.
Atelier Kempe Thill wygrało konkurs na projekt nowego budynku w Hamburgu w Niemczech. Zaprojektowany dla Magna Real Estate wieżowiec znajduje się na półwyspie Łaby, w parku biznesowym Finkenwerder.
W czeskim miasteczku Vrapice powstał most, który, jak twierdzą architekci, „łączy świat żywych i umarłych”. Tajemniczości dodaje fakt, że wykonana z betonu konstrukcja stanęła nad strumykiem otoczonym lasem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.