Hida Furukawa Station Eastern Development, zdj. Sou Fujimoto
Sou Fujimoto przedstawia wyjątkowy projekt centrum społeczności. Obiekt Hida Furukawa Station Eastern Development, który powstanie w mieście Hida, zapewni lokalnym mieszkańcom nowe i atrakcyjne miejsce handlu, relaksu, organizacji sąsiedzkich inicjatyw i spotkań towarzyskich.
Wielofunkcyjny budynek zostanie wzniesiony w pobliżu głównego dworca kolejowego. Dzięki temu dogodnemu położeniu dostęp do centrum społeczności będą mieli również ci mieszkańcy, których domy znajdują się na obrzeżach miasta lub poza nim.
Hida Furukawa Station Eastern Development, zdj. Sou Fujimoto
Wewnątrz charakterystycznego, pokrytego przyciągającym wzrok dachem, budynku znajdą się wielobranżowe sklepy, strefa relaksu i odnowy biologicznej, przestrzenie wystawowe, a także sale przeznaczone dla potrzeb lokalnego uniwersytetu, kwatery studenckie i obiekty sportowe.
Hida Furukawa Station Eastern Development, zdj. Sou Fujimoto
„Ta inwestycja jest rozległym projektem, który symbolizuje przeszłość i przyszłość Hidy. Budynek ma kształt misy lub innego naczynia” – powiedziało studio. Zarówno zielony dach budynku, jak i inne jego elementy formalne, nawiązują do kulturalnej spuścizny Hidy. Budynek ma intrygować mieszkańców i zachęcić ich do spędzania czasu wewnątrz, zainteresowania się sprawami lokalnej społeczności i nowymi możliwościami spędzania czasu.
Oficjalnie otwarto nowy kampus Google Bay View, zaprojektowany przez BIG and Heatherwick Studio. Obiekt, który powstał w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, charakteryzuje się niespotykaną formą i nowoczesnym podejściem do projektowania.
Studio architektoniczne MAD opublikowało projekt wielofunkcyjnego centrum kulturalnego w Chinach, którego forma czerpie inspiracje z motywu kosmosu, przestrzeni oraz chmur.
Pawilon Japoński na Expo 2020 w Dubaju autorstwa praktyki Yuko Nagayama and Associates dostarczy widzom niezwykłych doznań wizualnych. Jak mówią odpowiedzialni za projekt pawilonu architekci, został on zainspirowany przez podobieństwa, które łączą tradycyjne wzornictwo japońskie z wzornictwem arabskim.
Fundacja po DRUGIE i praktyka architektoniczna WXCA stanęły wspólnie do walki o szczęśliwe życie nastoletnich matek. Dom, którego projekt studio wykonało pro bono, jest nadzieją na lepszą przyszłość dla wchodzących w dorosłość dziewczyn i ich dzieci.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.