Chicago Architecture Biennale 2021. Miasto i społeczność

Chicago Architecture Biennale 2021. Miasto i społeczność

Cover the Grid, Biennale Architektury w Chcago, zdj. Dennis Fisher

W ubiegły weekend oficjalnie rozpoczęła się edycja Biennale Architektury w Chicago. Tegoroczne wydarzenie, nadzorowane przez dyrektora artystycznego Davida Browna, odbywa się pod hasłem The Available City. Prace artystów wystawione podczas Biennale dotykają problemów współczesnych miast.

Organizatorzy wydarzenia wspominają, że ma ono na celu ukazanie współczesnych zagadnień urbanistycznych i zachęcenie projektantów do objęcia nowego podejścia do przestrzeni miejskiej. Zagadnieniami, które będą poruszane podczas Biennale będą między innymi problem pustych, niezagospodarowanych i opuszczonych części miast, konieczność konsultacji zmian wprowadzanych w miastach z lokalną społecznością oraz wpływ małych zmian architektonicznych na komfort życia mieszkańców.

 Biennale Architektury w Chicago, zdj. Nathan Keay

Tegoroczna, czwarta edycja Chicago Biennale znacznie różni się od swoich poprzednich odsłon. Wystawy i instalacje zostały rozmieszczone w różnych lokalizacjach, aby przyciągnąć mieszkańców Chicago i zachęcić ich do rozważań na temat miasta, w którym żyją. Podczas Biennale zostanie zaprezentowane 15 dzieł 80 różnych artystów, badających możliwości aktywizacji obszarów miejskich w dzielnicach North Lawndale, Bronzeville, Woodlawn, Englewood, Pilzno i ​​South Loop.

Mieszkańcy Chicago będą mieli okazję wejść w interakcję z instalacjami takimi jak plenerowa przestrzeń spotkań nawiązująca do tradycji Afryki Subsaharyjskiej, licznymi działaniami twórczymi oraz muralami zdobiącymi opuszczone części miasta.

 Biennale Architektury w Chicago, zdj. Nathan Keay

„Biennale reprezentuje Chicago w najlepszym wydaniu, odkrywając pomysły, które mają oddźwięk zarówno lokalnie, jak i na całym świecie. Tegoroczna edycja łączy lokalnych pionierów artystycznych, naszych partnerów z organizacji kulturalnych oraz specjalistów od architektury i projektowania w dialogu, który w przyszłości wzbogaci życie miast na całym świecie” – mówi Jack Guthman, jeden z organizatorów Biennale Architektury w Chicago.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.