City Canopy. Konkurs

City Canopy. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza studentów, architektów i amatorów projektowania do udziału w konkursie City Canopy, którego przedmiotem jest projekt ogólnodostępnego miejsca publicznego, które znajdzie się na dachu wieżowca w mieście.

Przeludnione i gęsto zabudowane miasta zmuszają architektów i urbanistów do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dla tworzenia nowych miejsc publicznych. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu wydaje się zagospodarowanie miejskich płaskich dachów i uczynienie z nich nowoczesnych, pełnowartościowych przestrzeni wspólnych – stref fitness, miejsc eventów i imprez, a także kameralnych spotkań mieszkańców miast.

Konkurs City Canopy zachęca projektantów do pochylenia się nad kwestią miejskich dachów i znalezienia nowatorskich, efektownych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy komfortu życia okolicznych mieszkańców. „Projekt powinien przedstawiać atrakcyjną przestrzeń publiczną, która przyciąga osoby z miasta i oferuje ciekawe sposoby doświadczania miasta na nowo. Ponadto projekt powinien starać się wykorzystać możliwości, jakie dają dachy” – piszą organizatorzy.

Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Na zwycięzców czekają nagrody w wysokości 24 tys. USD. Zgłoszenia należy nadsyłać do 13 czerwca 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.