City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z doskonale znanego wielbicielom polskiej architektury bytomskiego studia medusagroup prezentują rewelacyjne wnętrza zrealizowane dla CitySpace w kompleksie Face2Face Business Campus w Katowicach. Elastyczne, zaprojektowane ze smakiem i wyczuciem przestrzenie biurowe od samego początku cieszą się wielkim powodzeniem wśród najemców.
Od kilku lat mamy okazję śledzić dynamiczne zmiany, które zachodzą w podejściu architektów i architektów wnętrz do projektowania przestrzeni biurowych. Ciasne boksy i niewielkie pokoje zastępują jasne i wygodne przestrzenie coworkingowe, a szarości, szkło i stal – przyciągające wzrok detale, nieoczywiste kształty i wyraziste kolory. I bardzo słusznie! Nie jest tajemnicą, że estetyka i funkcjonalność otoczenia wpływa na nasze samopoczucie, samopoczucie zaś – na produktywność i energię, którą wkładamy w wykonywane zadania.
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Doskonałym przykładem inspirujących i wprawiających w dobry nastrój wnętrz jest projekt City Space autorstwa architektów ze studia medusagroup. Inwestycja powstała na 4. i 5. piętrze biurowca Face2Face w Katowicach i obejmuje biura prywatne, sale spotkań, przestrzeń z hot-deskami, kuchnie oraz strefę relaksu. „Biuro zostało stworzone według naszych stałych zasad. Polegają one na tworzeniu wewnętrznie zdywersyfikowanych projektów, łączących możliwie szeroką liczbę funkcji. Dzięki wielofunkcyjności biuro odpowiada na potrzeby zróżnicowanej grupy przedsiębiorców, od freelancerów, przez młode start-upy, po duże korporacje” – mówi Lisa Zettlin z CitySpace.
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Projekt medusagroup wyróżnia się spośród innych odważnym podejściem do kształtów i kolorów. Architekci postarali się, aby wnętrza z jednej strony angażowały zmysły i dodawały energii, a z drugiej – nie rozpraszały uwagi przebywających w nich pracowników. Użyte w projekcie barwy: odcienie oranżu, zieleni i błękitu zostały dobrane z wielkim kunsztem, stanowiąc jednocześnie najmocniejsze akcenty wnętrz i wtapiając się w otoczenie. Na szczególną uwagę zasługują również meble. Pozbawione ostrych krawędzi i kantów wygodne fotele, krzesła i stoliki tworzą atmosferę przytulności. Obłe kształty, których w wizji medusagroup znaleźć można niemało, „oswajają” miejsce pracy, czyniąc je przyjaznym i przytulnym.
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Kompleks City Space, który został otwarty w maju 2021, od razu przyciągnął uwagę najemców. Już w pierwszych dniach funkcjonowania wynajęto ponad połowę powierzchni oferowanej przez Face 2 Face.
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Studio Network of Architecture prezentuje projekt luksusowego hotelu i centrum odnowy biologicznej, który został ukończony na południu Tyrolu we Włoszech. Inwestycja jest częścią przebudowy rodzinnej restauracji i pensjonatu Lobishof, które działają od niemal 50 lat.
Modelowanie 3D jest jednym z ważniejszych wynalazków współczesnej technologii. Jego niekwestionowanym atutem jest szerokie zastosowanie, również w architekturze, budownictwie i projektowaniu. Platfoma cove.tool zaprasza studentów do udziału w warsztatach modelowania 3D i towarzyszącym im konkursie.
Japoński architekt Shigeru Ban przedstawia nietypowy projekt publicznych toalet z kolorowymi szklanymi ścianami. Nowe obiekty mają stanąć w dwóch tokijskich parkach – Yoyogi Fukamachi Mini Park i Haru-no-Ogawa Community Park. Ban przekonuje, że jego projekt jest nie tylko estetyczny, ale i niezwykle funkcjonalny – przezroczyste ściany kubików pozwolą na sprawdzenie, czy ktoś jest w środku.
Obiekt został zaprojektowany przez studio Gowin&Siuta. Kultowe miejsce spotkań Warszawiaków po trzech latach przebudowy doczekało się nowego wizerunku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.