City Space. Inspirujące wnętrza od medusagroup

City Space. Inspirujące wnętrza od medusagroup

City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski

Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z doskonale znanego wielbicielom polskiej architektury bytomskiego studia medusagroup prezentują rewelacyjne wnętrza zrealizowane dla CitySpace w kompleksie Face2Face Business Campus w Katowicach. Elastyczne, zaprojektowane ze smakiem i wyczuciem przestrzenie biurowe od samego początku cieszą się wielkim powodzeniem wśród najemców.

Od kilku lat mamy okazję śledzić dynamiczne zmiany, które zachodzą w podejściu architektów i architektów wnętrz do projektowania przestrzeni biurowych. Ciasne boksy i niewielkie pokoje zastępują jasne i wygodne przestrzenie coworkingowe, a szarości, szkło i stal – przyciągające wzrok detale, nieoczywiste kształty i wyraziste kolory. I bardzo słusznie! Nie jest tajemnicą, że estetyka i funkcjonalność otoczenia wpływa na nasze samopoczucie, samopoczucie zaś – na produktywność i energię, którą wkładamy w wykonywane zadania.

2135-i-015-l
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski

Doskonałym przykładem inspirujących i wprawiających w dobry nastrój wnętrz jest projekt City Space autorstwa architektów ze studia medusagroup. Inwestycja powstała na 4. i 5. piętrze biurowca Face2Face w Katowicach i obejmuje biura prywatne, sale spotkań, przestrzeń z hot-deskami, kuchnie oraz strefę relaksu. „Biuro zostało stworzone według naszych stałych zasad. Polegają one na tworzeniu wewnętrznie zdywersyfikowanych projektów, łączących możliwie szeroką liczbę funkcji. Dzięki wielofunkcyjności biuro odpowiada na potrzeby zróżnicowanej grupy przedsiębiorców, od freelancerów, przez młode start-upy, po duże korporacje” – mówi Lisa Zettlin z CitySpace.

2135-i-030-l
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski

Projekt medusagroup wyróżnia się spośród innych odważnym podejściem do kształtów i kolorów. Architekci postarali się, aby wnętrza z jednej strony angażowały zmysły i dodawały energii, a z drugiej – nie rozpraszały uwagi przebywających w nich pracowników. Użyte w projekcie barwy: odcienie oranżu, zieleni i błękitu zostały dobrane z wielkim kunsztem, stanowiąc jednocześnie najmocniejsze akcenty wnętrz i wtapiając się w otoczenie. Na szczególną uwagę zasługują również meble. Pozbawione ostrych krawędzi i kantów wygodne fotele, krzesła i stoliki tworzą atmosferę przytulności. Obłe kształty, których w wizji medusagroup znaleźć można niemało, „oswajają” miejsce pracy, czyniąc je przyjaznym i przytulnym.

2135-i-002-l
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski

Kompleks City Space, który został otwarty w maju 2021, od razu przyciągnął uwagę najemców. Już w pierwszych dniach funkcjonowania wynajęto ponad połowę powierzchni oferowanej przez Face 2 Face.

2135-i-013-l
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski

 

2135-i-014-l
City Space projektu medusagroup, zdj. Stan Zajączkowski
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.