Cloud 11. Wyjątkowy kompleks w Bangkoku

Cloud 11. Wyjątkowy kompleks w Bangkoku

zdj. Snøhetta

Snøhetta opublikowała projekt Cloud 11, wielkoskalowego kompleksu wielofunkcyjnego w dzielnicy South Sukhumvit w Bangkoku w Tajlandii. Nowa inwestycja odpowiada na pilną potrzebę miejskich terenów zielonych w gęsto zabudowanej okolicy.

Projekt o łącznej powierzchni 250 000 metrów kwadratowych ma również pomóc w przekształceniu dzielnicy Sukhumvit w centrum innowacji i biznesu, jednocześnie zapewniając obszarowi dużą, zieloną przestrzeń publiczną, a także przestrzenie atrakcyjne dla różnego rodzaju twórców i projektantów. Niedawno rozpoczęła się budowa kompleksu, która ma zostać ukończona do końca 2024 roku.

zdj. Snøhetta

 

Od dłuższego czasu mieszkańcy Bangkoku skarżyli się na brak terenów zielonych w mieście. Architekci odpowiedzieli na potrzebę kontaktu z naturą, integrując w projekcie przestrzenie dla firm, społeczności, instytucji kultury oraz otwarte zielone tereny, z których mogą skorzystać wszyscy, o każdej porze dnia. Tereny zielone obejmują duży centralny plac oraz kilka mniejszych, rozproszonych w różnych miejscach kompleksu. Ofertę kompleksu uzupełnia biblioteka, przestrzenie edukacyjne i kreatywne miejsca do pracy, dostosowane do różnych wymagań użytkowników.

zdj. Snøhetta

 

„Mieliśmy okazję stworzyć nie tylko budynek, ale i nową dzielnicę w centrum Bangkoku. Miejsce w mieście zapewniające kwitnące miejsce dla kultury i twórczości oraz zielone przestrzenie publiczne poprawią jakość życia mieszkańców South Sukhumvit. Wraz z rosnącą liczbą ludzi przenoszących się do obszarów miejskich, kluczowe znaczenie ma tworzenie przestrzeni zdolnych do zaspokojenia potrzeb przyszłych miast w zrównoważony sposób, zarówno pod względem społecznym, jak i środowiskowym” - mówi Kjetil Trædal Thorsen z praktyki Snøhetta.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.