Codrico Terrain

Codrico Terrain

Codrico Terrain, zdj. Powerhouse/RED Company

Ujawniono nowy plan przebudowy jednej z dzielnic Rotterdamu, Rijnhaven, której teren należy do firmy Codrico Factory. Za realizację inwestycji odpowiada deweloper RED Company we współpracy z firmą Powerhouse Company. W propozycji znajdą się budynki zaprojektowane przez uznane studia architektoniczne takie jak Mecanoo, SHoP Architects, Office Winhov i Crimson Architectural Historians. Projekt nazwany Codrico Terrain odda cześć lokalnej architekturze przemysłowej, a jednocześnie wyznaczy nowy kierunek dla rozwoju miasta.

Rijnhaven jest siedzibą firmy Codrico Factory, a także miejscem, w którym znajduje się kultowy „zielont sześcian” – wpisanego na holdenderską listę zabytków budynku, który przyciąga do miasta entuzjastów architektury . Na terenie przyszłej budowy znajduje się także fabryka, która na potrzeby miasta zostanie przeniesiona do innej części Rotterdamu. Plan przedstawiony przez dewelopera i architektów skupia się na przebudowie terenu i nadaniu mu nowoczesnego charakteru. Sercem projektu będzie poddana renowacji fabryka, którą otoczą nowoczesne, stylowe budynki. Plan zakłada również prace nad architekturą otaczającego je krajobrazu.

Codrico Terrain, zdj. Powerhouse/RED Company

Dzięki przebudowie dzielnica zyska blisko 1500 nowych lokali mieszkalnych, z których połowa – jak zapowiadają twórcy projektu – zostanie wyceniona tak, by były dostępne również dla tych, którzy nie zależą do najbardziej zamożnych. W dzielnicy znajdą się również biura, sklepy, restauracje oraz instytucje kulturalne. Projekt czeka na zatwierdzenie ze strony władz Rotterdamu. Po otrzymaniu „przepustki” do dalszych prac, zespół przystąpi do doskonalenia swojego planu, a następnie – do prac budowlanych.

Codrico Terrain, zdj. Powerhouse/RED Company

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.