Croquis Design Studio przedstawia swój projekt Biblioteki Głównej w Gwangju

Croquis Design Studio przedstawia swój projekt Biblioteki Głównej w Gwangju

Once upon a forest, Croquis Design Studio

Propozycja pod nazwą Once upon a forest została zgłoszona do konkursu na najlepszy projekt głównej biblioteki miejskiej w koreańskim mieście Gwangju. Po pierwszym spojrzeniu na wizualizacje widać, że nazwa nie została nadana jej przypadkowo.

Magiczny las

Wizualnie budynek operuje płynnymi, regularnymi kształtami owalu i koła, począwszy od zadaszenia przypominającego nadęty maszt statku, poprzez świetlik wewnątrz budynku, kończąc na zaskakującym amfiteatrze „wyrzeźbionym” w bryle. Jasne wnętrza uświetnione są ogromną liczbą roślin. Projekt nawiązuje do tradycji, kultury i architektury Korei Południowej, jednocześnie wprowadzając element baśniowego lasu.

Once upon a forest, Croquis Design Studio

Zewnętrzna część budynku pokryta jest czarnym drewnem, zaś wewnętrzna – jasnym. Kolory kontrastują ze sobą, wyraźnie wydzielając przestrzeń „wewnątrz” i „na zewnątrz”. Zarówno dobór kolorów, jak i kształtów, ma wzbudzić w przebywających w budynku poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Once upon a forest, Croquis Design Studio

Architekci zadbali o to, by ich propozycja biblioteki była jak najbardziej kompleksowa – w swoim projekcie umieścili przestrzenie, które posłużą społeczności Gwangju jako miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych: koncertów, wystaw i spektakli.

źródło: worldarchitecture.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.