Culture Window. Okno na kulturę

Culture Window. Okno na kulturę

Plakat wydarzenia

Organizatorzy konkursu Culture Window zapraszają architektów i projektantów do nadsyłania swoich projektów centrum kulturalnego na terenie lotniska.

Culture Window to konkurs na projekt centrum kulturalnego na terenie lotniska, które zaoferuje podróżnym wgląd w społeczno-kulturowe aspekty miasta. Aby przyciągnąć odwiedzających i zachować spójność z otoczeniem, bryła musi dobrze komponować się z elementami użytymi w projekcie. Znajdując się na terenie lotniska, obiekt musi być również niezależny i nie stanowić przeszkody. Należy więc zastosować właściwe rozwiązania logistyczne, a także te mające zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Celem obiektu jest skupienie się na dostarczaniu podróżnikom z całego świata informacji o lokalnej kulturze i różnorodności danego regionu. Organizacja przestrzenna ma sprawnie przeprowadzać zwiedzających poprzez narrację o lokalnej historii. Każda z części projektu, atmosfera, paleta barw i materiałów, a także forma mogą być wykorzystane do przedstawienia aspektów lokalnej kultury.

Udział w konkursie jest płatny – oplata wynosi 35 USD. Pula nagród przewidziana w konkursie to 24.000 USD, jest jednak uzależniona od liczby uczestników. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.