Cylindryczna wieża od Heatherwick Studio

Cylindryczna wieża od Heatherwick Studio

zdj. Heatherwick Studio

Architekci z Heatherwick Studio zaprojektowali nowy kulturalny ośrodek dla miasta Utrecht w Holandii. Nazwany Oopen, zeroemisyjny projekt ma być miejscem, w którym będzie można oglądać przedstawienia teatralne, koncerty i wystawy sztuki.

Otwarty, przestronny design ma na celu zapewnienie elastycznej przestrzeni, która może być łatwo dostosowana do różnych potrzeb artystycznych i kulturalnych. Istniejące już budynki w tym miejscu zostaną zintegrowane z nowymi, aby stworzyć kompleksowe centrum kultury. Forma zaprojektowana przez studio Heatherwick przyjmuje cylindryczny kształt, charakterystyczny i przyciągający wzrok przechodniów.

zdj. Heatherwick Studio

 

Oopen ma także wykorzystywać nowoczesne technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość, aby zapewnić interaktywne doświadczenia dla gości. Projekt ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju miasta, dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii i zaawansowanej technologii zarządzania energią.

zdj. Heatherwick Studio

 

Heatherwick Studio i Barcode Architects mają nadzieję, że Oopen będzie miejscem, które przyciągnie nie tylko lokalną społeczność, ale także turystów z całego świata. Budowa ma rozpocząć się wkrótce i ma być ukończona w 2025 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.