Czerń i szkło w projekcie domu Appels Architekten

Czerń i szkło w projekcie domu Appels Architekten

zdj. Appels Architekten

Pracownia architektoniczna Appels Architekten zaprojektowała wyjątkowy dom nad jeziorem w Bawarii. Dom, zbudowany z drewna sosnowego, ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych i zlokalizowany jest na wzgórzu, co umożliwia mieszkańcom podziwianie malowniczego otoczenia, w którym się znajduje. Budynek posiada częściowo przeszklone ściany, które pozwalają na naturalne oświetlenie wnętrz, a jednocześnie zapewniają mieszkańcom nieco prywatności.

Budynek został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dom jest zasilany energią słoneczną, a także posiada system odzyskiwania wody deszczowej do podlewania ogrodu. Ponadto, budynek jest wyposażony w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, co pozwala na ograniczenie zużycia energii.

zdj. Appels Architekten

Jednym z ważniejszych elementów domu jest jego taras z widokiem na jezioro. Jest on idealnym miejscem na relaks i odpoczynek, pozwala również na podziwianie pięknych krajobrazów, które otaczają dom. Sama bryła została zaprojektowana tak, aby uzyskać równowagę pomiędzy minimalizmem, nowoczesnością a przytulnością. Elewacja budynku ma rzadko spotykany, czarny kolor. Równoważą go duże przeszklenia, które sprawiają, że całość wygląda niezwykle lekko. Wnętrze domu charakteryzuje się minimalistycznym stylem, który harmonijnie współgra z otaczającą przyrodą. Drewno sosnowe, z którego został zbudowany dom, nadaje mu przytulnego charakteru, co sprawia, że mieszkańcy czują się w nim komfortowo i swobodnie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.