DUBLINCALL

DUBLINCALL

Plakat wydarzenia

Otwarto zgłoszenia do konkursu #DUBLINCALL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie obiektu kulturalnego, nawiązującego do bogatej historii i kultury Irlandii.

Dublin ma wielowiekową historię, przeplataną mitami i legendami, co jest charakterystyczne dla czasu, w którym powstał, tj. około trzeciego wieku naszej ery. W średniowieczu w mieście powstały imponujące fortyfikacje, wzniesione przez anglo-normandzkich najeźdźców, aby ograniczyć wpływy irlandzkich tubylców; powstały wówczas także imponujące budynki sakralne, takie jak kościół Chrystusa i katedra San Patrizio. Zabytki te zaczęły na przestrzeni wieków utrwalać rozprzestrzenianie się stylu gruzińskiego, będącego połączeniem gotyku, rokoka pochodzenia angielskiego i palladiaizmu w stylu włoskim. Odsłonięte cegły to materiał charakteryzujący lokalną zabudowę, element dobrze rozpoznawalny, który do dziś przyciąga oczy spacerowiczów” – możemy przeczytać na stronie organizatora. To właśnie z tą wyjątkową spuścizną kulturalną będą musieli pracować uczestnicy konkursu #DUBLINCALL. Przedmiotem rywalizacji jest projekt Irlandzkiego Centrum Kultury – miejsca na miarę XXI – wieku, lecz nawiązującego do przeszłości i rezonującego z jej artefaktami.

Konkurs ma charakter otwarty i będzie prowadzony w językach angielskim, włoskim i hiszpańskim. Mogą brać w nim udział zarówno zespoły, jak i pojedyncze osoby. Zwycięzca nagrody głównej otrzyma nagrodę pieniężną o wartości 500 euro.

Więcej informacji, harmonogram i regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.